На Полтавщині у дві сесії пройшло ЗНО з української мови

Майже 10 тисяч потенційних абітурієнтів протягом двох днів складали зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури. Це – обов'язковий тест при вступі до ВУЗу. Як відбувається весь процес, бачили наші кореспонденти, побувавши на одному із пунктів тестування.

Для нинішніх абітурієнтів – спекотна пора. І не лише через високий градус температури надворі. Вони складають зовнішнє незалежне оцінювання. Сьогодні – з української мови та літератури. На годиннику – лише 9:50, а площу біля Університету економіки і торгівлі вже заповнили потенційні абітурієнти.

/Ірина Герцунь, складає ЗНО

- Ми повторяємо українську літературу

- А що найскладніше? Щось недовчили?

- Ні, все знаємо/

Разом з дітьми переживають і їх батьки.

/Любов Тіцька, мама

Звісно, хвилюємося. По-перше, це починається самостійне життя. Хочу, щоб моя дитина склала ЗНО і щоб склалося все якнайкраще/

Українська мова, говорить Даша – донька пані Любові, для неї – не найстрашніший тест.

/Дарія Тіцька, складає ЗНО

Страшнувато всі здавати, але найбільше переживаю за математику. Готувалися ретельно. Чи допоможе – дивитимуся по результату/

На годиннику 10:15 – час відкривати двері пункту тестування. У п'ятницю 225 чоловік із чотирьох тисяч восьмисот п'ятнадцяти здають українську в Університеті економіки і торгівлі. Тут створили всі необхідні умови для проведення ЗНО.

/Світлана Шара, відповідальна за пункт тестування у ПУЕТі

Ми стараємося створити таку атмосферу учасникам на пункті, щоб учасникам було комфортно. Приходимо на допомогу. Створюємо всі умови, підготували аудиторії/

Поки абітурієнти шукають себе в списках та піднімаються в необхідні аудиторії, інструктори отримують пакети із завданнями.

/ІНТЕРШУМ

Вручають пакети із завданнями/

Основне, що повинні розуміти абітурієнти, говорять фахівці, – чітке виконання вимог, які оголошують інструктори.

/Наталія Барболіна, відповідальна за проведення ЗНО у Полтавській області

Незважаючи на те, вимкнений чи невимкнений мобільний телефон, залишайте його на вимогу інструктора у відведених місцях. Не залишайте при собі навушники/

На пунктах тестування під час технологічної перерви абітурієнтів на наявність заборонених засобів перевіряли за допомогою металошукача.

/Юлія Іващенко, журналіст

Зараз спробуємо провести невеличкий експеримент, пронісши в аудиторію, де відбуватиметься тестування, мобільний телефон.

(Охоронець перевіряє металошукачем)

Але це не вдалося/

За десять хвилин випускники почнуть набирати омріяні бали, тому пункт тестування саме час зачиняти.

/ІНТЕРШУМ

Закривають вхід на пункт тестування/

Всього ж цього року на тестування з української мови, яке проходило у дві сесії, зареєструвалося понад 10 тисяч осіб. З них понад півтисячі не з'явилося.

Стрічка новин