На Полтавщині у дві сесії пройшло ЗНО з української мови
Майже 10 тисяч потенційних абітурієнтів протягом двох днів складали зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури. Це – обов'язковий тест при вступі до ВУЗу. Як відбувається весь процес, бачили наші кореспонденти, побувавши на одному із пунктів тестування.
Для нинішніх абітурієнтів – спекотна пора. І не лише через високий градус температури надворі. Вони складають зовнішнє незалежне оцінювання. Сьогодні – з української мови та літератури. На годиннику – лише 9:50, а площу біля Університету економіки і торгівлі вже заповнили потенційні абітурієнти.
/Ірина Герцунь, складає ЗНО
- Ми повторяємо українську літературу
- А що найскладніше? Щось недовчили?
- Ні, все знаємо/
Разом з дітьми переживають і їх батьки.
/Любов Тіцька, мама
Звісно, хвилюємося. По-перше, це починається самостійне життя. Хочу, щоб моя дитина склала ЗНО і щоб склалося все якнайкраще/
Українська мова, говорить Даша – донька пані Любові, для неї – не найстрашніший тест.
/Дарія Тіцька, складає ЗНО
Страшнувато всі здавати, але найбільше переживаю за математику. Готувалися ретельно. Чи допоможе – дивитимуся по результату/
На годиннику 10:15 – час відкривати двері пункту тестування. У п'ятницю 225 чоловік із чотирьох тисяч восьмисот п'ятнадцяти здають українську в Університеті економіки і торгівлі. Тут створили всі необхідні умови для проведення ЗНО.
/Світлана Шара, відповідальна за пункт тестування у ПУЕТі
Ми стараємося створити таку атмосферу учасникам на пункті, щоб учасникам було комфортно. Приходимо на допомогу. Створюємо всі умови, підготували аудиторії/
Поки абітурієнти шукають себе в списках та піднімаються в необхідні аудиторії, інструктори отримують пакети із завданнями.
/ІНТЕРШУМ
Вручають пакети із завданнями/
Основне, що повинні розуміти абітурієнти, говорять фахівці, – чітке виконання вимог, які оголошують інструктори.
/Наталія Барболіна, відповідальна за проведення ЗНО у Полтавській області
Незважаючи на те, вимкнений чи невимкнений мобільний телефон, залишайте його на вимогу інструктора у відведених місцях. Не залишайте при собі навушники/
На пунктах тестування під час технологічної перерви абітурієнтів на наявність заборонених засобів перевіряли за допомогою металошукача.
/Юлія Іващенко, журналіст
Зараз спробуємо провести невеличкий експеримент, пронісши в аудиторію, де відбуватиметься тестування, мобільний телефон.
(Охоронець перевіряє металошукачем)
Але це не вдалося/
За десять хвилин випускники почнуть набирати омріяні бали, тому пункт тестування саме час зачиняти.
/ІНТЕРШУМ
Закривають вхід на пункт тестування/
Всього ж цього року на тестування з української мови, яке проходило у дві сесії, зареєструвалося понад 10 тисяч осіб. З них понад півтисячі не з'явилося.