Сьогодні у всіх редакціях засобів масової інформації – свято

Представники полтавської «четвертої влади» відзначають День журналіста. Щодня вони з екранів телевізорів, з радіоприймачів, сторінок газет та інтернет-видань повідомляють про найбільш важливі події міста та області. Проте уся чорна робота зазвичай залишається поза кадром.

Сьогодні в честь свята за лаштунки роботи телевізійних журналістів запрошує Крістіна Брігіда.

Професію журналістів називають однією із найнебезпечніших, такою, що має ненормований графік, але в той же час тією, що приносить задоволення. Робочий день для телевізійників розпочинається з отримання редакторських завдань. На телестудії «Місто» цим завідує Діана Литвиненко. Саме вона першою дізнається, що, де, коли. Отримавши завдання від редактора, журналісти та оператори вирушають на зйомку.

/Інна Безугла, журналіст ТОВ Студія «Місто»

Всі журналісти, телевізійники знають негласно, що найголовніше на зйомці – знайти людей, які погодяться щось сказати на камеру. Це спікери, і от буває до того, як видзвонити, вмовити людину, тому що не завжди всі готові своє обличчя показувати, багато хто хвилюється, інколи чиновники відмовляють, але якщо у гарному настрої приходити на зйомку – все виходить/

Секрет успішної зйомки, за словами телевізійників, полягає перш за все у вмінні журналіста та оператора знайти спільну мову без слів.

/Сергій Сепітий, старший телеоператор ТОВ Студія «Місто»

Творчий тандем – це найголовніше в нашій роботі – здатність оператора відчути, що хоче передати журналіст. Ми зобов'язані вихопити це у сюжет, щоб журналісту було про що писати, а глядачу – що побачити/

Повернувшись на студію, журналісти беруться відслуховувати відекасету, а точніше всю інформацію, яку вдалося зібрати на зйомці. Далі – суто творчий процес. Його тривалість, як це не банально звучить, залежить від натхнення. Наступний етап – редакторська правка. Редактор вичитує текстовий матеріал, вносить свої виправлення, і вже можна вважати половину роботи виконаної. Начитка тексту – і естафетну паличку переймає звукооператор. Потім вже – робота монтажерів. А от останньою ланкою у підготовці до випуску в ефір готового сюжету є інженер засобів телебачення.

/Сергій Тумаков, інженер засобів телебачення ТОВ Студія «Місто»

Моя робота полягає в тому, щоб вчасно випустити новини в ефір, і всі жителі нашого міста ознайомилися з подіями, які відбулися цього дня/

Щодня Студія «Місто» готова працювати для полтавців, шукати найцікавіші новини, повідомляти про найрезонансніші події життя міста.

Стрічка новин