За цей рік Інспекція з питань захисту прав споживачів у Полтавській області здійснила більше 200 планових та позапланових перевірок

Всього перевірили продукції на 410 тисяч гривень. Про ці та інші результати роботи Інспекції говорили на розширеному засіданні Громадської ради при облдержадміністрації.

Дедалі частіше, розповідають фахівці, споживачі України стикаються з неякісним товаром або ж недобросовісним наданням певних послуг. У зв'язку з цим Громадська рада при обладміністрації вирішила запросити на своє засідання представників Інспекції, яка і контролює відповідні питання.

/Володимир Голуб, голова Громадської ради при Полтавській ОДА

Найчастіше неякісний товар, необгрунтовані ціни. Буває, що купує товар, а потім його не хочуть приймати назад/

У подібній ситуації, говорять посадовці, необхідно враховувати інтереси не лише споживачів, а й підприємців. Адже вони – гравці на цьому ринку.

/Олена Адамович, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

Послуги надають підприємці. Це і транспорт, і громадське харчування, і промислова група, і торгівля, і баланс має бути посередині, щоб ми не знищували і підприємницький загал/

Але все ж до деяких представників підприємницького загалу, говорить виконуючий обов'язки начальника Інспекції з питань захисту прав споживачів, потрібно вживати відповідні санкції. Тимофій Голбан розповідає: під час перевірки одного з магазинів по вулиці Шевченка виявили, що той продає товар без належної документації та дозволів. В результаті – штраф 25 тисяч гривень. Під час повторної перевірки підприємець навіть не з'явився. Але ситуація в крамниці залишилася тією ж.

/Тимофій Голбан, в.о. начальника Інспекції з питань захисту прав споживачів у Полтавській області

Через півгодини після нашої перевірки ми купили міксер і дитячі іграшки. Жодної інформації не те що продукція сертифікована, а навіть про виробники. Тобто жодної відмітки. Нічого, нічого/

Всього ж за 5 місяців проведено понад 200 планових та позапланових перевірок. Інспектори ознайомилися з продукцією на 410 тисяч гривень, з яких майже на 240 тисяч забраковано та знято з реалізації.

Стрічка новин