Жінки все частіше стають ініціаторами того, щоб їхніх чоловіків позбавляли батьківських прав

Про це свідчить кількість заяв, розглянутих у судах. Так лише в Октябрському районі міста торік таких заяв було більше 30-ти. Загалом на Полтавщині – понад 2 тисячі сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, більшість із них виховуються у сім'ях. Лише цього року усиновили 26 маленьких полтавців, ще понад 90 влаштували під опіку та піклування.

Лише в Октябрському районі Полтави, говорять фахівці профільної служби, більше 80 так званих «кризових» сімей, у яких виховуються діти, які схильні до бродяжництва, потерпають від насилля, або ж батьки яких не виконують своїх обов'язків. Крім цього, під опікою у районі перебуває 104 неповнолітніх: дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування.

/Ірина Науменко, керівник служби у справах дітей Октябрського району

Якщо трагедія сталася, що загинула, або померла власна дитина, то всю увагу і любов переключають на онуків. Це стосується нашої Маші, яка втратила батьків у ранньому віці. Завдячуючи бабусі з дідусем, дитина не відчуває себе сиротою/

11-річну Машу вже 8 років виховують дідусь із бабусею. Дівчинка втратила тата і маму ще у ранньому дитинстві. Родина, у якій зростає Марійка, одна із зразкових, говорять фахівці служби у справах дітей. Дитина не обділена любов'ю, життєрадісна та активна. Борис Божко і його дружина Галина роблять все, щоб замінити онуці батьків.

/Борис Божко, опікун Марійки

Нічого не важко, ми розуміємо, що нам захистити потрібно дитину, виростити, вивчити, щоб вона була достойна/

Марійка від дідуся далеко не відходить, він – її захисник та порадник.

/Марійка, онука

Мені живеться гарно, я їх люблю, поважаю, шаную, вони добрі, щирі. На кожні свята ми вітаємо один одного, ми живемо дуже гарно/

Жоден інтернатний заклад, говорять у службі в справах дітей, не замінить дитині сім'ї, лише у родині вона може бути щасливою. Все залежить, звичайно ж, від батьків.

/Ірина Науменко, керівник служби у справах дітей Октябрського району

Досить дивно звучить, але останнім часом служба у справах дітей займається захистом прав дітей від самих же батьків/

Це, говорять в органах опіки та піклування, стосується житлових, майнових прав, а також права на відпочинок, оздоровлення, матеріальне забезпечення.

Жінки, як виявилось, все частіше стають ініціаторами того, щоб їхніх чоловіків позбавляли батьківських прав. Про це свідчить кількість заяв, розглянутих у судах. Цьому існує пояснення: за сімейним кодесом, якщо один із батьків протягом 6 місяців не бере участі у вихованні дитини, можна порушувати питання про позбавлення його батьківських прав. Добре, якщо малеча бачитиметься з татом і мамою в однаковій мірі, а не опиниться між двох «вогнів», як це часто буває, говорять фахівці профільної служби.

Стрічка новин