Дві полтавські сім'ї не можуть поділити земельну ділянку

Лише втручання усіх компетентних органів і антикорупційних відділів допоможе вирішити їхню проблему, переконані дві сім'ї, що мешкають по сусідству на вулиці М'ясоєдова. Спір між ними стосується права власності. Справа в тому, що дві частини одного будинку мають різний статус: домоволодіння і квартири. Звідси – і всі негаразди. Допомогти привернути увагу до проблеми відповідних структур обидві родини попросили наших кореспондентів. З подробицями – Марина Молька.

«Холодну війну» нагадують відносини, що склалися між двома полтавськими родинами, які мешкають по вулиці М'ясоєдова. Багато років поспіль ці сім'ї жили під одним дахом як сусіди. Проблеми розпочалися кілька років тому, коли Наталія Кириленко поруч зі старим побудувала новий будинок, хоча Рукіни були проти.

/Тетяна Капіталова, онука Тетяни Рукіної

Нею був замовлений звіт про технічне обстеження будівельних конструкцій, у ньому написано: будівлю потрібно знести, бо її конструкції відновленню не підлягають, тобто їм цей будинок, коли вони вже побудували свою самовільну забудову, виявився непотрібний. Вони планують знищити приватну власність пенсіонерки, так як пенсіонеру важко постояти за себе/

Як стверджують Тетяна Рукіна та її близькі – це самовільне будівництво, до того ж – на території їхнього домоволодіння. Такого ж висновку, говорять, дійшли і фахівці Державної архітектурно-будівельної комісії.

Частина приміщення, де прописані сусіди, розповідають, належала її сестрі. Коли та отримала квартиру, воно перейшло у власність держави для господарських потреб. 34 роки тому сюди й заселилися батьки Наталії Кириленко з дітьми.

Для родини Тетяни Рукіної є загадкою те, як підсобне приміщення стало приватизованою квартирою.

Нащадки Рукіної переконані: Наталія хоче будь-якою ціною заволодіти подвір'ям, адже не може приватизувати землю, маючи приватизовану квартиру. Про наміри сусідів, говорять, дізналися лише нещодавно.

/Тетяна Рукіна, живе по вул. М'ясоєдова,64/82

Де таке буває, що в аварійну на 70% хату прописують з малолітніми дітьми? Житлова площа цього не дозволяє, там немає навіть кухні. Чому вони кричать, що їм ніде жити? Як це ніде? Вони ж отримали квартири/

Сусіди з дітьми, говорить Тетяна Рукіна, на М'ясоєдова не живуть, але роботи з благоустрою не припиняють: так нещодавно встановили паркан, поцупивши частину їхньої землі. Ускладнює становище ще й те, що дві частини одного будинку мають різний статус: домоволодіння і квартири.

/Світлана Капіталова, донька Тетяни Рукіної

Кириленко Наталія, побачивши мене на ринку, сказала: припиніть копати, ви все одно нічого не докажете, бо вас там вже немає. Звертаюся до Державної реєстраційної служби і прошу пояснити: яким чином 2 різні форми власності – домоволодіння і комунальна власність – можуть бути зареєстровані під одним реєстраційним номером?/

Саме це вважає причиною своїх бід і Наталія Кириленко. Говорить, у ситуації, що склалася, її вини немає. Ще у 70-ті роки хтось зробив помилку у документах, от і вийшло, що її житло має статус квартири, а сусідське – домоволодіння. Належить їй, запевняє, і частина землі, слова підтверджує документами. Чужого, говорить, їм не треба. Та й паркан, що розмежував подвір'я, встановили не зараз, а ще наприкінці 90-х.

/Наталія Кириленко, сусідка Тетяни Рукіної

Я теж була в усіх організаціях, в яких тільки можна, але мені всі відповідають: ми вам можемо лише поспівчувати, бо ваша сусідка папери показує, а ми її відправляємо, бо в неї немає законних підстав. Вона думає одне, а за документами – зовсім інше. А в мене все це є, але ж вона не хоче визнавати/

Доки тривало будівництво, говорить, жодних претензій до неї та її родини не було, вони з'явилися пізніше, коли почали оформляти право власності. Однокімнатна квартира, у якій нині тимчасово проживає з дітьми, розповідає жінка, не її, а мамина.

Три роки судової тяганини морально виснажили дві сім'ї. Зі своєю проблемою, розповідають, були і в міського голови, і в керівників Київського району, і в прокуратурі. Кожен певен: правда – на їхній стороні. Прояснити ситуацію ми попросили фахівців юридичного відділу Київського райвиконкому. Звинувачення Рукіних, що Кириленки спорудили будинок на землі Рукіних, говорять юристи, безпідставні.

/Вячеслав Пеляк, завідувач юридичим відділом Київського РВК м.Полтави

Немає жодного документа, який підтверджував би, що це їхня земельна ділянка/

На противагу цьому Рукіни стверджують: готові показати довідку з БТІ, що земельна ділянка знаходиться у їхньому користуванні, право на неї успадковане разом із частиною домоволодіння.

Підтверджують юристи й те, що порушення закону є з боку Кириленків.

/Вячеслав Пеляк, завідувач юридичним відділом Київського РВК м.Полтави

Ми дали дозвіл одній стороні ще у 2001 році, рада районна давала на будівництво гаража з прибудовою, але замість гаража і прибудови збудували новий будинок. Єдине тут порушення, я вважаю, що давався дозвіл на будівництво гаражу, а збудовано будинок/

Проблема, говорять юристи, лежить у площині відносин між людьми. ЇЇ можна вирішити, домовившись між собою. Проте Рукіни іншої думки, вони впевнені: необхідне втручання усіх компетентних органів і антикорупційних відділів, які перевірять, яким чином склалася така ситуація.

Стрічка новин