Децентралізація влади в Україні – тема тренінгу, у якому взяли участь представники усіх районів області

Як провести реформування органів місцевого самоврядування – полтавців навчали спеціально запрошені експерти. Реформи, говорять, потрібні для покращення життя українців, а не для того, щоб звітуватись перед Європою.

На Полтавщині планують реалізувати проект з контролю над артеріальним тиском. Цільова група, на яку орієнтуються, – люди віком від 40 до 60 років. Щоб здійснити задумане, створять навчальні тренінгові центри для медиків, придбають необхідні медичні препарати та обладнання. Вже у найближчому майбутньому, говорять у профільному Департаменті області, фельдшери зможуть робити електрокардіограму у будь-якому куточку області, результати обстежень одразу ж надходитимуть до центральних районних лікарень.

/Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

Це тема, що стосується людей працездатного віку, де померлих і тих, хто отримав інвалідність, - 19,5%, серед померлих більше 67% - серцево-судинні хвороби/

Йшлося на засіданні координаційної ради і про діяльність обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та фінансування заходів програми «Власний дім». Фонд надає селянам кредити під 3% річних, для багатьох – це єдина можливість отримати власний дах на головою.

Говорили і про розвиток фізичної культури та спорту. У сільській місцевості, зазначалось, працюють 25 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, які відвідує майже 4,5 тисячі дітей. Крім цього, діє 135 громадських спортивних клубів. Серйозна проблема нині – нестача спортивних інструкторів у районах.

Засідання координаційної ради плавно переросло у тренінг «Реформи з децентралізації» для представників органів місцевого самоврядування.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради

Чим більше повноважень у людей є на місцях, чим більше активними будуть територіальні громади, чим більше вони будуть залучатись до вирішення питань, які стосуються умов проживання, тим більше буде користі. Але держава повинна створити для цього відповідні умови, перш за все, у законодавчому полі, і ми з вами повинні бути до цього готові/

Багато людей, зазначалося під час тренінгу, не розуміють, у чому полягає суть реформування, тому й не підтримують даної ідеї.

/Павло Козирєв, голова Асоціації малих міст, віце-президент Асоціації міст України

Ми повинні донести до кожного, що ця реформа дає владу не на місцях, не в регіонах, вона дає владу громадянам/

/Вадим Івченко, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад

Якщо мери великих міст і голови обласних рад - це потужні фігури, які самотужки вирішують питання області чи міста у міністерствах чи відомствах, то сільради обділені цим правом, не всі можуть навіть зайти до голови обласної державної адміністрації чи обласної ради. Свідомість людей змінилась, вони змогли на Майдані про себе заявити, органи місцевого самоврядування мають бути почутими!/

Децентралізація передбачає, що кожен суб'єкт влади матиме повноваження, ресурси і відповідальність. Очікують, що внаслідок реформування покращиться стан доріг, якість комунальних послуг, підвищиться економічний і соціальний рівень життя.

Стрічка новин