На Новоміському кладовищі Полтави поховання здійснюють з порушенням відповідних процедур, вважають деякі родичі тих, хто покоїться на цьому цвинтарі

Причина скарг – могила, яка, за твердженням обурених полтавців, з'явилася прямо на стежці. У проблемній ситуації розбиралися наші кореспонденти.

До нашої редакції зі своєю проблемою звернулася полтавка Тетяна Даценко. Жінка скаржиться на те, що в одній із частин Новоміського, а в народі – Єврейського кладовища, там, де раніше була стежка між могилами, тепер неможливо пройти. На цьому місці, бідкається Тетяна Даценко, нещодавно з'явилася могила, яка, до того ж, ще й огороджена.

/Тетяна Даценко, обурена полтавка

Будь-ласка, подивіться, як так могло вийти, що могила свіжа і ще зайнято місце. Доріжки і підходу немає/

З цією скаргою ми звернулися до керівництва комунального підприємства «Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування».

Разом з нашою знімальною групою дирекція підприємства особисто приїхала на цю частину кладовища і пояснила ситуацію, яка занепокоїла відвідувачів Єврейського цвитарю.

/Геннадій Голобородько, наглядач Новоміського кладовища

Біля цієї могили відстань між оградою і сусідською оградою складає 42 см. Норма - 40 см. Тут врахована норма проходу для людини/

Тобто ніяких порушень, говорять фахівці, тут немає. Але на цьому скарги не закінчуються. Наступне, чим незадоволена пані Тетяна, – сухі гілки та неспиляні дерева.

/Тетяна Даценко, обурена полтавка

Люди своїми силами, у кого тут родичі поховані, вони приходять і потихеньку прибирають. Це ті, хто в силах. А є старі, хворі, інваліди - вони цього зробити не можуть/

Натомість комунальники, запевняють останні, роблять все, що в їх силах. Якщо під'їзд до дерева можливий, використовують вишки та іншу техніку. Якщо ж спиляти дерево проблемно - намагаються діяти максимально обережно.

/Геннадій Голобородько, наглядач Новоміського кладовища

У випадку, якщо прохід затруднений, то намагаємося зрізати, максимальні зусилля прикладаємо, щоб не побити все навколо. Але, тим не менше, дуже складно зрізати, маючи навколо бетонні та гранітні пам'ятники - це дорого коштує, і щоб не було скраг, що ми це поб'ємо/

Прибирання ж на кладовищах міста теж здійснюють регулярно. Два рази на тиждень сміття вивозять чотирма вантажівками, які і відвозять непотріб на Макухівське сміттєзвалище.

Стрічка новин