Вже за кілька годин розпочинається календарне літо, а разом з ним – сезон відпусток та канікул

Втім, період поїздок на річку, море та інші водойми плюс засмагання на сонці, застерігають лікарі, слід провести з мінімальними втратами для свого здоров'я.

Сонце – це джерело життя, тепла, вітаміну D, чи... серйозних проблем зі шкірою? У кожного – своя відповідь на це питання. Але тільки не в медиків. Вони не втомлюються нагадувати: тривале перебування на сонці шкодить вашому здоров'ю.

/Алла Івашевська, лікар-дерматолог Полтавського обласного шкірно-венерологічного диспансеру

Не можна перебувати на сонці тим людям, як страждають хворобами щитовидної залози, захворюваннями крові. Ні в якому разі не можна вагітним. Це може нашкодити і плоду, і мамі/

Фахівці розрізняють 4 типи шкіри: все зележиться від кількості пігменту (меланіну). Він і впливає на забарвлення. Особливо чутлива до сонячних променів дитяча шкіра, розповідає дитячий дерматовенеролог Наталія Білаш.

/Наталія Білаш, позаштатний обласний дитячий дерматовенеролог

Особливо небезпечні сонячні опіки дітям до трьох років, тому що меланін не ідеальний, клітинки ніжні, шкіра розтягується, і як наслідок – через 10-20 років може викликати рак шкіри/

Тобто меланому, пояснюють фахівці. Відтак прямих сонячних променів слід остерігатися і тим, у кого на тілі велика кількість родинок.

/Алла Івашевська, лікар-дерматолог Полтавського обласного шкірно-венерологічного диспансеру

Люди, у яких велика кількість невусів, папілом, їм категорично забороняється знаходитися. Можна бути під тентом, під розсіяним промінням/

Тому найбезпечніше засмагати з 6 до 10 ранку, та після 17 години, нагадують фахівці. Не варто нехтувати і сонцезахисними кремами. Особливо – людям зі світлою шкірою. Та, перебуваючи у відпустці, можна отримати не лише сонячні опіки, а й підхопити кишкову інфекцію, говорять лікарі. Влітку найвразливіша категорія – діти. Вони хворіють на ротовірусну інфекцію.Часто батьки самостійно намагаються лікувати малечу, але це тільки ускладнює ситуацію.

/Людмила Волошина, заступник головного лікаря з мед.частини Полт. обл. клінічної інфекційної лікарні

До нас надходить дитина, яка у кращому випадку потребує терапії внутрішньовенної, а в гіршому - вона потрапляє в реанімацію. Там проводиться інтенсивна терапія/

Тому, якщо спостерігається нудота, рвота чи діарея, необхідно звернутися до медиків, але ні в якому разі не займатися самолікуванням.

Стрічка новин