Тяга до азарту, в тому числі – й до гри на автоматах, це захворювання – констатують психіатри

Останнім часом до відповідних закладів охорони здоров'я звертається за допомогою все більше полтавців, які страждають на паталогічну тягу до гри. Над вирішенням цієї проблеми, окрім медиків, працює і міська влада.

Тема гральних автоматів на сьогодні залишається досить актуальною. Головний лікар Полтавського обласного психіатричного диспансеру Віталій Закладний пояснює, що тяга до азарту - це проблема глобальна. Медики констатують її як одну із форм психічного захворювання: патологічна тяга до гри. Існують і відповідні симптоми.

Як і від будь-якої іншої хвороби, від тяги до азарту позбутися можна. Щоправда, за допомогою необхідно звернутися до кваліфікованого фахівця.

Віталій Закладний останнім часом констатує збільшення кількості звернень з даної проблеми. Пояснює це тим, що люди починають усвідомлювати небезпечність патологічної тяги до гри як хвороби.

Наразі у Полтаві – безліч гральних автоматів. З них лише 3-4 фірми мають патенти і відповідні ліцензії, пояснює заступник міського голови Олександр Русін.

Найбільшою ж проблемою, говорить він, залишається відсутність приміщення для збереження конфіскованих автоматів. Над цим питанням наразі працює служба у справах неповнолітніх міської ради спільно з юридичним відділом. Обіцяють розробити схему, яка має запрацювати уже через місяць. Та радикально вирішити проблеми з гральними автоматами можливо, тільки прийнявши відповідний закон на рівні Верховної Ради. До речі, в сусідній Росії уже з 2008-го року автомати будуть ставитися у спеціально відведених для цього місцях. Такий досвід успішно діє у США та ряді інших західних країн.

Стрічка новин