Про функціонування та розвиток мисливських угідь говорили в Полтавській обласній раді

Зокрема учасники «круглого столу» торкнулися питання ефективності господарювання в мисливських організаціях області різних форм власності. Їхні думки з цього приводу чули і наші кореспонденти.

Мисливські господарства – сфера суспільного виробництва, завданням якого є регулювання чисельності диких тварин, використання та відтворення мисливських тварин, надання послуг мисливцям щодо полювання. Про все це йшлося на засіданні «круглого столу» у Полтавській обласній раді. За 2013 рік, відзвітував перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Тенянко, витрати на ведення останніх становили 12,5 млн гривень, а надходження склали лише 9.

/Олексій Тенянко, перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства

Державні господарства – відсоток надходження до витрат за 2013 рік склав 61%. Поки що господарства збиткові, тому що не перекривають витрати. По системі УТМР – 93%, по приватній форма власності – 58%/

Також у ході обговорення порушили питання щодо необхідності вдосконалення чинного законодавства у мисливській галузі.

/Тетяна Корост, голова постійної комісії з питань екології та раціонального природокористування Полтавської ОР

Період, за який ми, можна сказати, звітуємося і обговорюємо, дуже великий – це 15 років. За цей період відбулося багато змін у земельному господарстві, і в мисливському, і в інших законодавствах/

Основною причиною того, що частина мисливських угідь відійшла до резерву державного лісового фонду, на думку Тетяни Корост, є відсутність погодження на виділення мисливських угідь від землевласників та землекористувачів, передбаченого відповідними нормативними документами.

Стрічка новин