На Полтавщині – понад 282 тисячі гектарів земель лісового фонду

Незважаючи на вирубку, 2013-го в області посадили більше тисячі гектарів лісу, цього року – вже пів тисячі. Проте, якщо не отримають коштів, говорять в обласному управлінні лісового та мисливського господарства, садитимуть значно менше. Про це, а також інші питання у сфері аграрної політики і земельних відносин йшлося на засіданні профільної комісії обласної ради.

Виконання цільової програми комплексного розвитку лісового господарства Полтавщини – питання, що розглядали на засіданні профільної комісії обласної ради. Нині, як зазначалося, у земель лісового фонду – один господар – Держкомліс. Поки що його саджають за графіком, проте з'явилася інформація про скорочення працівників лісгоспів.

/Валерій Капленко, голова постійної комісії ОР з питань аграрної політики та земельних відносин

В Шишаках, наприклад, у нас людей не скоротили, техніка, яка була, працює, залишились ті ж самі ліси. Що далі буде, не знаємо/

Перший заступник начальника обласного управління лісового і мисливського господарства Олексій Тенянко заспокоює: поки що становище не критичне, хоча, якщо не надходитимуть кошти, лісу саджатимуть мало.

/Олексій Тенянко, 1-й заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства

На ведення лісового господарства кошти надходять, на зарплату, а на лісові культури – поки що ні, але нині питання вирішується/

Голова комісії Валерій Капленко поставив завдання: підготувати відповідну інформацію щодо кількості працівників у Держкомлісі і обласному управлінні лісового та мисливського господарства. Це питання, обіцяє, розглянуть на наступному засіданні. Говорили і про підтримку фінансування обласних програм розвитку галузі тваринництва. Торік міжнародна благодійна організація «Добробут громад» вже спрямувала на Полтавщину 800 тисяч грн., їх використали на створення кооперативів, продовжать відкриття так званих сімейних ферм і в цьому році.

/Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА

Ми повинні робити на цьому наголос, бо, відповідно до наших зобов'язань вступу до Всесвітньої організації торгівлі, ми повинні або модернізувати виробництво в аграрному секторі, або відмовитись від продукції, яка там виробляється/

Окреме питання – виплата орендної плати власникам паїв за використання земель. Торік власники землі уклали майже 300 тисяч договорів оренди із сільськогосподарськими підприємствами на термін від одного до трьох років. Вже нині в області розпочали відповідні виплати.

Стрічка новин