З 1 липня тарифи на централізоване опалення та гаряче водопостачання зростуть приблизно на 40%

Нинішні тарифи на централізоване опалення та гаряче водопостачання здатні компенсувати лише 75% собівартості теплової енергії підприємствам комунальної теплоенергетики. Збільшення вартості послуги централізованого теплопостачання для населення, що очікується з 1 липня поточного року, дасть можливість частково компенсувати розбіжність між реальною вартістю та закладеною у діючий на сьогодні тариф. На скільки ж відчутною буде зміна тарифів для полтавців, на комунальному підприємстві «Полтаватеплоенерго» дізнавалися наші кореспонденти.

На сьогоднішній день комунальне підприємство «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» надає послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання населенню міста Полтава та ще 4-ох районних центрів області, обслуговуючи, при цьому, майже 90 тисяч абонентських рахунків. Сама ж вартість послуг не переглядалася вже більше трьох років. 1 лютого 2011 року, рішенням Полтавської обласної ради, було встановлено тариф на послуги підприємства для населення на рівні: 290 гривень 8 копійок за одну гігакалорію теплової енергії; 3 гривні 4 копійки з ПДВ - за один квадратний метр опалювальної площі та, відповідно, 41 гривню 86 копійок - за підігрів води на одного мешканця. Ця вартість послуг, розповідає заступник генерального директора «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» Володимир Семирот, здатна покрити лише 75% витрат підприємства на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії. Натомість підвищення цін на теплову енергію, яке очікується з 1 липня поточного року, у певній мірі здатне врегулювати ситуацію навколо планово збиткових тарифів.

/Володимир Семирот, заступник генерального директора із збуту та реформування підприємства ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

Ці дії спрямовані на припинення субсидіювання підприємств комунальної теплоенергетики бюджетними коштами у вигляді різниці у тарифах і, відповідно, скорочення бюджетних видатків держави та подальше розширення адресної допомоги малозабезпеченим верствам населення/

Зміни у тарифах на послуги теплопостачання для населення починаються з підготовки фахівцями підприємства пакету документів, що містять детальні розрахунки про реальний рівень собівартості теплової енергії, яка, власне, і надходить безпосередньо до осель полтавців. Наступним етапом є експертна оцінка розрахунків, що надається фахівцями Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. Збільшення вартості послуги централізованого теплопостачання для потреб населення бодай на 40% може частково змінити катастрофічну ситуацію, що на сьогодні має місце. Забезпечення ж повного відшкодування витрат на надання послуг населенню, за розрахунками підприємства, можливе лише за умови підвищення тарифів на послуги централізованого опалення на 43%, та, відповідно, послуги гарячого водопостачання - на 47%.

/Володимир Семирот, заступник генерального директора із збуту та реформування підприємства ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

Розрахована орієнтовно за подібних умов вартість послуг для середньостатистичної родини, яка проживає в однокімнатній квартирі, зросте на 44,7%, фактично із середніх проплат у 188 гривень – до 272 гривень на місяць/

Для полтавців, які мешкають у двокімнатній квартирі, вартість послуг зросте приблизно на 45% - з 261 до 379 гривень, а у трикімнатній квартирі - з 342 до 496 гривень. Для споживачів, доходи яких не перевищують прожиткового мінімуму, розповідає Володимир Семирот, передбачена система соціальної допомоги - виплати субсидій та компенсацій. Призначаються вони через органи соціального захисту населення.

/Володимир Семирот, заступник генерального директора із збуту та реформування підприємства ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

Розмір компенсації розраховується як різниця між розміром плати за послуги в межах норм споживання після підвищення ціни тарифів та розміром платежу, який сім'я сплачувала до підвищення тарифів. Норми споживання застосовуються наступні: централізованого опалення – 21 квадратний метр опалювальної площі на споживача та 10,5 квадратних метрів додатково на сім'ю – при розрахунках по тарифу за квадратний метр/

Із вступом у дію нових тарифів, прогнозують на підприємстві, кількість полтавців, які можуть розраховувати на оформлення субсидій та компенсаційних виплат, збільшиться до 25 тисяч осіб. Інформацію про телефони «гарячих ліній» районних управлінь праці та соціального захисту населення щодо визначення права на оформлення субсидії чи компенсації можна отримати в абонентській службі «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» або знайти на його офіційному сайті у розділі «ОСТАННI НОВИНИ». Консультації ж, щодо змін у вартості централізованого опалення та гарячого водопостачання можна буде отримати в абонентській службі підприємства або за телефонами «гарячої лінії» - 510-455, звичайно ж після того, як вони будуть затверджені Національною комісією.

Обласне підприємство «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» звертається до споживачів послуг з проханням терміново закінчити розрахунки за вже отримані послуги за діючими на сьогодні тарифами і своєчасно звернутися до служб соціального захисту з питань отримання компенсаційних виплат.

Стрічка новин