29 травня – свято тих, хто допомагає зберігати мир у «гарячих» точках світу

Цього дня відзначають Міжнародний день миротворців. Україна розпочала миротворчу діяльність ще у 1992 році, коли відправила окремий батальйон до колишньої Союзної Республіки Югославії. А вже через десять років за чисельністю підрозділів, які брали участь у місіях ООН, наша держава входила до десятки найбільших «контрибуторів безпеки». Наші кореспонденти побували на території колишнього інституту зв'язку та поспілкувались із полтавцями, які виконували миротвочі місії.

Нині полтавець Олег Єгоров – один із добровольців батальйону територіальної оборони, створеного на базі 179 навчально-тренувального центру зв'язку. Олега наша знімальна група застала за пультом управління радіостанцією, яка дозволяє тримати зв'язок із миротворцями за кордоном. У 2007 і 2011 роках він сам брав участь у миротворчих місіях у Косово.

/Олег Єгоров, учасник миротворчих місій в Косово

Я був старшим радіотелеграфістом, тримав зв'язок з Україною, передавав інформацію/

Зараз українці беруть участь у кількох миротворчих місіях, зокрема, у Конго, Ліберії та Косово, серед них - і полтавці. Наших земляків до цього готують у військовому коледжі, що працює на території колишнього інституту військ зв'язку.

/Андрій Кузьмін, начальник циклової комісії Військового коледжу сержантського складу

Курсанти опановують сучасні радіостанції і в майбутньому зможуть використовувати знання в миротворчих контингентах/

З курсантами, яких готують до участі у миротворчих місіях, відповідну навчальну програму відпрацьовують по кілька годин на день.

/В'ячеслав Єрмачков, інженер 179-го об'єднаного навчально-тренувального центру військ зв'язку

Ми з вами знаходимось на полігоні, де відпрацьовуються всі питання, які необхідні миротворцям у їхній практичній діяльності/

Щоб стати миротворцем, розповідають військові зі стажем, лише бажання не достатньо.

/Роман Кабакчей, представник циклової комісії Військового коледжу сержантського складу

Людина, яка бере участь у миротворчій місії, представляє державу, її обличчя, тому повинна бути професіоналом, володіти іноземними мовами, працювати у межах професійного рівня/

Що значить бути миротворцем - добре знає полтавець Семен Карпенко. Чотири роки тому він був у Косово, займався забезпеченням комп'ютерних систем. Отримані у Полтаві знання, говорить, дуже знадобилися на практиці. На чужині, розповідає, не просто, але місцеві не ображали.

/Семен Карпенко, курсант, учасник миротворчої місії в Косово

Ставлення місцевого народу до російськомовних дуже-дуже добре/

Люди, які допомагають зберігати мирне становище в «гарячих» точках, нерідко самі втрачають життя. Щоб вшанувати роботу тих, хто бореться за примирення ворогуючих сторін, ООН і запровадила Міжнародний день миротворців, який традиційно відзначається 29 травня.

Стрічка новин