Активісти ГО «Відродження Полтави» прибрали та привели до ладу майданчик поблизу Малої академії мистецтв

Занедбана ділянка Полтави, не дочекавшись допомоги від міської влади, отримала друге дихання після втручання громадських активістів на чолі з Сергієм Чередніченком. Про добрі справи, які не вимагають багато коштів та зусиль, – дивіться у наступному сюжеті.

Щосуботи громадська організація «Відроження Полтави» влаштовує акції з облаштування різних куточків Полтаві. Цього разу вирішили привести до ладу стелу та місце поблизу Малої академії мистецтв. Громадські активісти обурюються: у самому центрі міста - занедбана територія, на яку ніяк не зважає влада.

/Сергій Чередніченко, голова ГО «Відродження Полтави»

На нашу думку, діти, які приходять займатися мистецтвом, повинні бачити не смітник, не звалище, куди люди кидають сміття. Тому ми вирішили розмістити тут дитячі малюнки/

Не політичні гасла і не реклама мають тут розташовуватися, а саме малюнки маленьких художників, вважають представники громадської організації. Проте перш ніж на цьому місці з'являться дитячі малюнки, активісти прибирають територію та приводять до ладу стелу. Опікуватися нею, вважають представники «Відродження Полтави», мала б міська влада. Утім цей куточок нашого міста, як і багато інших, досі залишалися поза її увагою.

/Сергій Морозов, депутат Полтавської міської ради

Я розумію, моменти фінансування дуже складні, не вистачає коштів у бюджеті та всього іншого. Але якось намагатися своїми силами щось робити. Я думаю, що разом можна зробити такі непогані справи. Нехай вони невеликі будуть, але для міста вони будуть значимі/

Важливі для міста справи можна робити і за невеликі кошти, доводять представники «Відродження Полтави». На те, щоб пофарбувати стелу, відремонтувати виставковий стенд, посадити квіти на прилеглій території, вони витратили лише півтори тисячі гривень. Натомість, говорить Сергій Чередніченко, один біг-борд з політичною агітацією коштує дві тисячі. До прибирання та облаштування території навколо стенду активісти залучили чимало небайдужих полтавців.

/Ольга Дмитренко, долучилася до акції ГО «Відродження Полтави»

Побачила, що люди пофарбували на в'їзді у Полтаву букви. Я знайшла їх телефон, зателефонувала і запропонувала об'єднати зусилля. Виявилося, що ми працюємо в одному напрямку, тепер працюватимемо вдвох/

Разом із полтавцями, які вболівають серцем за своє місто, громадські активісти готові йти далі. Головна їх мета - повернути Полтаві те, що втрачене останніми роками: це звання найчистішого та найохайнішого міста України.

/Сергій Чередніченко, голова ГО «Відродження Полтави»

Ми б хотіли, щоб у подальшому ми ініціювали такі проекти, а люди займалися ними. Тоді б вони і слідкували за цими об'єктами, тоді вони по-іншому до них ставилися. Це моя мета - щоб ми не тільки робили місту подарунки, а щоб люди цим займалися. Я думаю, таким чином ми зможемо перевернути свідомість полтавців/

А місце поблизу Малої академії мистецтв, вірять у громадській організації «Відродження Полтави», має стати справжнім куточком для обдарованих дітей. Поки що на цьому стенді розвісили малюнки вихованців другого інтернату, у подальшому планують організовувати тут виставки молодих полтавських митців.

Стрічка новин