За трохи більше ніж півроку на Полтавщині зареєстровано 5 випадків нападу пацієнтів на працівників екстреної медичної допомоги

Питання особистої безпеки фельдшерів цього дня обговорили у Департаменті охорони здоров'я. Яким чином в області створюються безпечні умови роботи для медиків, які виїжджають на виклики до пацієнтів, знає Крістіна Брігіда.

Полтавські фахівці екстреної медичної допомоги щодня рятують сотні людей. Натомість у деяких випадках отримують в якості подяки стусани та погрози фізичної розправи. Ці проблеми, а також шляхи мінімізації ризиків у роботі лікарів, стали предметом обговорення учасників круглого столу у приміщенні Департаменту охорони здоров'я.

/Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

Невідкладну допомогу, і на виклики постійно виходять, і надають дуже багато медичних працівників. Ми будемо говорити, понад 700 лікарів загальної практики сімейної медицини, які щоденно йдуть на виклики. Вони можуть мати ризик щодо виникнення непередбачуваних обставин/

До слова, непередбачувані ситуації у роботі медиків непоодинокі. Напади на них з боку пацієнтів чи їхнього оточення, на жаль, мають місце і на Полтавщині.

/Олександр Лавренко, головний лікар КУ «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»

З грудня 2013 року - тут пройшло півроку, трохи, можливо, більше - у нас зафіксовано таких випадків п'ять/

В одному з них пацієнт, який був у стані алкогольного сп'яніння, з кулаками накинувся на санітарку та викинув її з салону автомобіля, внаслідок чого жінка отримала перелом кісток руки. В іншому - працівникам екстреної медичної допомоги погрожували вогнепальною зброєю. Аби лікарі не хвилювалися за своє життя, виїжджаючи на виклики, за їхньою безпекою наглядають правоохоронці. Відповідні договори у минулому році були укладені з Управлінням Державної служби охорони при УМВС України в Полтавській області.

/Олександр Лавренко, головний лікар КУ «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»

Для того, щоб не через мобільний телефон викликати працівників міліції, а щоб працівники міліції на екрані бачили, де знаходиться бригада екстреної медичної допомоги, і сигнал від тої бригади йшов прямо їм у чергову службу, і бригада знала, куди їм треба виїздити для надання допомоги медичним працівникам/

Крім того, серед медичних працівників періодично проводяться інтруктажі, де їм роз'яснюють, як діяти у подібних нестандартних ситуаціях.

Стрічка новин