У Полтаві відбулося засідання круглого столу, присвяченого ефективності нинішньої місцевої влади

Захід ініційовано громадською організацією «Відродження Полтави». Очільник останньої – Сергій Чередніченко – поставив собі за мету об'єднати зусилля усіх представників полтавської громади, яких хвилює життя міста.

Полтава потопає у проблемах. З кожним роком їх стає все більше, а органи місцевого самоврядування та мер Полтави просто закривають на це очі. Настав час рятувати рідне місто, вважають активісти громадської організації «Відродження Полтави». З цією метою вони ініціювали проведення круглого столу, на який запросили представників громадських організацій, депутатів, представників МВС та звичайних полтавців.

/Сергій Чередніченко, голова ГО «Відродження Полтави»

Я вважаю, що найголовніше – це те місто, де ми живемо. Треба починати зі свого будинку. Якщо ми почнемо змінювати своє місто, де ми живемо, і країна буде змінюватися/

Змін у Полтаві потребують чи не всі сфери життя, переконані учасники столу. На думку зібрання, чимало проблем можна було б уникнути, або влада піклувалася про місто, а не про власне збагачення.

/Володимир Дащенко, голова Народної ради при Полтавській міській раді

Якщо ми цю систему у Полтаві не змінимо, ми не досягнемо нічого. І от давайте докладемо всі зусилля, щоб змінити цю систему у Полтаві, цю владу/

Комунальні проблеми не вирішуються, тож з року в рік їх стає дедалі більше. Якщо вони залишаються поза увагою влади, шукати шляхи їхнього вирішення та механізми впливу на органи самоврядування, взялися громадські активісти. Голова громадської організації «Відродження Полтави» Сергій Чередніченко зазначає: якщо продовжувати чекати допомоги, згодом відновити Полтаву буде вже неможливо.

/Сергій Чередніченко, голова ГО «Відродження Полтави»

Проблема міста Полтава полягає у тому, що влада працює особисто для себе, для свого збагачення, абсолютно не працюючи для Полтави. Як ми це бачимо? Ми бачимо це на смітті, ми бачимо це на благоустрої, на контактному, комунікаційному містку між владою та громадськістю, ми це бачимо на сесіях міської ради/

Активісти планують розворушити полтавську громаду та прийняти рішучі міри щодо корумпованих посадовців. Водночас всі свої дії активісти обіцяють проводити виключно в рамках закону.

/Єгор Мкртчян, помічник-консультант народного депутата України Сергія Капліна

Я як помічник народного депутата Капліна – прибічник вирішення питання у правовому полі. Я не підтримую позицію блокувати роботу Міськради, тому що тим самим ми покладемо козир у руки Мамая/

Майже двогодинне обговорення не минуло даремно. Вже найближчим часом ініціативні кола полтавців збираються потрапити на прийом до прокурора міста, де наведуть факти порушень законодавства з боку влади. Також буде влаштований збір підписів, щоб висловити недовіру нинішньому полтавському очільнику Олександру Мамаю. Готуються й інші акції, зокрема пікетування міськради та висловлення позиції громади на найближчій сесії.

Стрічка новин