Доступні ліки - те, чого не вистачає полтавцям

Як забезпечити мешканців області дешевими і якісними ліками – питання, що зібрало разом представників влади, обласної інспекції з контролю за цінами, Департаменту охорони здоров'я та фармацевтичних підприємств області, а також громадських активістів. Через коливання курсу долара та застосування ПДВ ліки суттєво подорожчали, особливо, імпортні. Більше про це – у наступному сюжеті.

З 1-го квітня цього року постачання ліків та виробів медичного призначення оподатковується ПДВ за підвищеною ставкою – 7%. Це вже відчули на собі полтавці, які хоча б зрідка навідуються до аптеки. Якщо у січні препарат, приміром, коштував 12 грн., говорять представники фармацевтичного бізнесу, то нині його ціна – більше 20-ти. Що вже й говорити про дорогі ліки, вони для багатьох стали недоступні. Знаючи цю проблему, представники профільних структур, зокрема обласного Департаменту охорони здоров'я та інспекції з котролю за цінами, зібрались на спільне засідання.

/Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

Сьогодні йде мова про те, щоб ми не спекулювали на коливанні курсу долара, застосуванні ПДВ, декларуванні ціни, є багато складових/

Усі ці складові позначаються на кінцевій ціні лікарських засобів. На Полтавщині 33% загального обсягу фармацевтичного ринку охоплює мережа «Полтавафарм», більшість аптек якої працюють саме у сільській місцевості. Проте минулого року, говорить директор комунального підприємства Наталія Стецюк, аптек у селах стало менше. Одна із причин – нестача фармацевтів. Ті, хто працював, – нині пенсіонери, знайти їм заміну важко, залишатися у селі мало хто хоче. Але це – не єдина причина.

/Наталія Стецюк, директор КП «Полтавафарм»

На Полтавщину зайшли дуже потужні фармацевтичні мегасітки із Дніпропетровська, Запоріжжя, Києва, Харкова, які відволікають покупців, знижують рентабельність діяльності підприємства/

Як наслідок, центральні районні аптеки стають збитковими. Проте полтавців більше непокоять ціни на ліки. Націнка на фармацевтичні препарати, особливо імпортні, велика. Через це люди змушені шукати більш дешеві аналоги перевірених лікарських засобів.

/Віра Маслак, представник громадської спілки «Полтавська громада»

Нині це велике зрушеня, що влаштовують такі «круглі столи», запрошують до участі в них представників громадськості/

Проблему можна вирішити лише на державному рівні, переконані представники громадськості. Перш за все потрібно зменшити податковий тиск, тоді й ліки подешевшають.

Стрічка новин