Активісти «Опори» провели свої підрахунки голосів на президентських виборах

Активісти позапартійної громадської організації «Опора» спостерігали за проведенням президентських виборів і вже зробили попередній підрахунок голосів. Результати, говорять, достовірні, похибка не перевищує одного відсотка. Про результати виборчих перегонів та порушення на виборчих дільницях журналістам розповів координатор громадської організації на Полтавщині Сергій Хоменков.

Забезпечення прозорості діяльності органів і посадових осіб державної влади – один із напрямків роботи позапартійної громадської організації «Опора», активісти якої здійснювали спостереження за виборами. Загалом за цим процесом 25 травня в Україні стежили понад 1340 спостерігачів, які повідомляли результати підрахунку голосів в онлайн режимі, 60 із них працювали у Полтавській області. Екзіт-пол, говорить координатор громадської організації «Опора» на Полтавщині Сергій Хоменков, – це опитування виборців, тож результати залежать від їхньої чесності, а от паралельний підрахунок голосів проводять, опираючись на протоколи, а це завжди достовірніше.

/Сергій Хоменков, координатор ГО «Опора» в Полтавській області

Коли ЦВК оголосить остаточні результати президентських виборів, то вони будуть такі: 53,4% голосів набере Порошенко, 13,2% – Тимошенко, всі інші кандидати у сумі наберуть 31,8% голосів, 1,6% бюлетенів будуть визнані недійсними/

Похибка, говорить Сергій Хоменков, не перевищує 1%, тож у достовірності підрахунків можна не сумніватися. Що ж до порушень на виборчих дільницях у день виборів, на Полтавщині реєстрували лише незначні.

/Сергій Хоменков, координатор ГО «Опора» в Полтавській області

Це порушення таємниці голосування, голосування на підвіконні, відвідування кабінки для голосування разом з родичами, здебільшого з дітьми/

В окремих випадках, говорить Сергій Хоменков, спостерігачам і представникам ЗМІ не дозволяли вільно пересуватися дільницею. Крім цього, деякі порушення стосувались процесу підрахунку голосів, адже були спроби виконувати різні дії одночасно, і контролювати все спостерігачам було важко.

Стрічка новин