Фахівці СЕС говорять: санітарний стан річкової води задовільний

З 20 травня фахівці міської санітарно-епідеміологічної служби перевіряють річкову воду на вміст хімічних речовин, кишкової палички та інших небезпечних для здоров'я бактерій. Незважаючи на те, що за календарем ще весна, більшість полтавці вже відкрили купальний сезон. Чи відповідає якість води встановленим нормам і чи переймаються з цього приводу відпочивальники, дізнавались наші кореспонденти.

У Полтаві – 4 пляжі, усі вони вже заповнені людьми, особливо у вихідні. Річкова вода, говорять відпочивальники, пахне болотом, але вона – єдиний порятунок від спеки.

/Бліци

- Запах, звичайно, є, потрібно приймати душ

- Навіть якщо зайти у воду, що там на глибині, я не знаю, але скраю дуже брудно

- Доки просто засмагаємо, все влаштовує, а щоб купатися, будемо шукати більш чисті пляжі: у Вакуленцях, Ковалівці

- Зараз люди стараються самі викидати, немає ні недопалків, ні пляшок, кожен за собою прибирає. А за воду ми не знаємо, є стоки, але ми їх не контролюємо/

Контроль за якістю річкової води у Полтаві здійснюють фахівці міської санітарно-епідеміологічної служби. Упродовж минулого року вони відібрали понад 70 проб води на бактеріологічні і 15 – на санітарно-хімічні показники. Перші передбачають перевірку на вміст кишкової палички, другі проводять, щоб визначити наявність хімічних речовин, зокрема, й радіоактивних. Цьогоріч перевірки розпочали 20-го травня.

/Станіслав Руденко, головний державний санітарний лікар Полтави

Вже відібрали проби на санітарно-хімічні та бактеріологічні показники, а також пісок на гельмінти, зараз санітарний стан річкової води задовільний/

Бактеріологічний аналіз річкової води у міській санепідемстанції роблять раз на тиждень, санітарно-хімічний - раз на два тижні. Вода у Ворсклі, запевняють, безпечна. Проте стуація може змінитися разом із настанням спеки. Високі температури, як відомо, створюють сприятливе середовище для розвитку бактерій. Фахівці профільної служби обцяють: вчасно інформуватимуть полтавців про стан річкової води та можливі загрози для здоров'я.

Стрічка новин