Полтавці долучилися до відзначення 153-ої річниці перепоховання Тараса Шевченка

День виконання Заповіту Кобзаря у нашому місті вперше відбувся настільки масштабно та велелюдно. Біля пам'ятника Тарасові Шевченку кілька сотень полтавців поклали квіти до підніжжя монументу та вклонилися Великому генію українського слова.

Ще задовго до початку урочистого мітингу біля пам'ятника Тарасові Шевченку збираються полтавці. Не прийти цього дня сюди, кажуть, просто не могли. Таким чином намагаються віддати шану Великому Кобзареві.

/Інна Синягівська, полтавка

Шевченко для нас є дуже великою гордістю. Читаючи його твори, ми розуміємо, що українська мова неймовірна, з нею можна творити неймовірні вірші/

Одним із найвідоміших віршів Тараса Шевченка – «Заповітом» – і відкрили урочистий мітинг. Пролунав він одразу кількома мовами.

/ІНТЕРШУМ

Діти читають «Заповіт» різними мовами/

Як і заповідав Тарас Шевченко, останній прихисток його прах знайов на Чернечій горі у Каневі. Відбулося перепоховання 22 травня 1861 року. Відтоді ця дата стала знаковою для багатьох українців. В урочистому мітингу у Полтаві взяли участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, депутати місцевих рад, державні службовці, представники громадськості, творчої інтелігенції, духовенства. Голова Полтавської облдержадміністрації Віктор Бугайчук у своєму виступі відзначив: Тарас Шевченко в Україні вже давно став справжнім поводирем нації.

/Віктор Бугайчук, голова Полтавської облдержадміністрації

Філософ, художник, поет – можна довго досліджувати грані його таланту. Але мене завжди дивувала інша сторона його генія – сила духу, яка вела цю людину по життю/

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради

Пам'ятаєте: «Будеш, батьку, панувати, доки живуть люди, доки сонце з неба сяє, тебе не забудуть». Тарас Григорович ці слова написав про Івана Петровича Котляревського. Але, напевно, він ці слова написав і про себе, тому що сьогодні вони є суто автобіографічними, тому що жодна українська родина не розділяє себе з ідеями, які запустив Тарас Шевченко/

На урочистому мітингу також нагородили мистецьких та громадських діячів, які брали участь в організації заходів до відзначення 200-річчя від Дня народження Тараса Шевченка. Традиційним покладанням квітів полтавська громада вшанувала пам'ять Великого Кобзаря.

Стрічка новин