Нинішній четвер – 22 травня – у народі називають днем літнього Миколи

Колись давно від цього дня починали стригти овець і сіяти гречку, в ще виводили вперше коней на пашу.

За народними віруваннями, святий Миколай вважається покровителем мореплавців. Як трактують це свято священнослужителі нині та хто і за якою допомогою може звертатись до нього – дивіться у нашому наступному матеріалі.

У народі більшу популярність має День Миколи Чудотворця, або Святого Миколая, яке святкують взимку – 19 грудня. Менше знають про весняного Миколу, тобто день вшанування святого, що припадає на 22 травня.

/Василь Фазан, священик

Саме в цей день було перенесення мощей святителя Миколая з міста Лікія в місто Бар. Це була урочиста подія, оскільки люди справді любили святителя Миколая. І до сьогоднішнього дня люблять і вшановують. Це свято дає нам можливісь зрозуміти, що основою життя є любов до ближнього і до Бога/

За народними звичаями Миколай – покровитель водної стихії. Люди вірили, що він опікується моряками та рибалками. А ще особливу увагу раніше 22 травня приділяли обрядам, пов'язаним з тваринництвом. Є й прикмети про цей день. Зокрема, кажуть: «Від Миколи до літа – дванадцять приморозків».

А ось священнослужителі говорять, що до Святого Миколи можна звертатись із будь-яким проханням. Бо він – заступник людей перед Богом.

/Василь Фазан, священик

Незалежно від того, що у нас на серці, які прагення, ми повинні звертатись до Миколая, аби він дарував нам можливість покаяння і духовне життя. В сьогоднішній час ми повинні просити його дарувати мир нашій державі, мудрість нашим правителям, і в кожне наше серце, в кожну сім'ю дав любов/

Стрічка новин