У Полтаві підписали меморандум про співпрацю

Керівники Громадської ради будуть спільно з Колегією адвокатів України допомагати полтавцям вирішувати їх проблеми. Договір передбачає освітню співпрацю структур і реалізацію правових програм в Полтавській області. З цього приводу в обласній державній адміністрації відбулося засідання круглого столу, під час якого юристи запевняли: нині розпочинають активно впроваджувати в Україні медіацію, що допоможе вирішувати і особисті конфлікти у сім'ях, і порозумітися владі та громадськості. Що саме означає цей термін – дивіться далі.

80% конфліктів за кордоном завершуються медіацією, і лише 20% – судом. Такі дані наводять українські юристи. І наголошують: у нашій державі таке поняття майже не розвивається і подані до Верховної Ради два законопроекти минулого року загальмувались. Хоча у законодавстві є таке поняття, як медіація, тобто, елемент безоплатної правової допомоги за допомогою посередника.

/Антон Стєбєлєв, заступник голови Адвокатського об'єднання «Колегія адвокатів України»

Медіація – це шляхи пошуку діалогу та примирення між сторонами, які перебувають у конфлікті або між якими відсутній діалог та взаємопорозуміння/

Представники Громадської ради при облдержадміністрації та члени «Колегії адвокатів України» підписали меморандум, яким цій самій медіації і в області, і в Україні задля вирішення кризи дають «зелене світло».

/Едуард Волков, координатор Гром. приймальні з юридичних питань при Полтавській ОДА

По пунктам ми передбачали, що це буде обмін досвідом, кадрами, залучення фахівців для вирішення проблем. Для вирішення певного питання громади ми можемо залучати фахівців, які входять до колегії/

Найчастіше українці звертаються за допомогою до юристів через сімейні суперечки, наприклад, не можуть поділити спадщину. Юристи запевняють, що можна їм допомогти вирішити це питання без позовів до суду. У Полтаві жителі області зможуть звернутися до юридичної приймальні Громадської ради. Але загалом і в особистих суперечках, і в загальнонаціональних конфліктах, вважають правознавці, знайти вихід можуть допомогти ті, хто не несе емоційний тягар ситуації.

/Антон Стєбєлєв, заступник голови Адвокатського об'єднання «Колегія адвокатів України»

Це може бути юрист, психолог, учитель... Тобто, будь-які особи, які наділені життєвим досвідом, фаховим досвідом/

Як реалізовувати медіацію в Україні – обговорили після підписання документу під час круглого столу. Присвятили його Дню Європи та назвали «Правовий діалог як елемент європейських демократичних цінностей».

/Едуард Волков, координатор Гром. приймальні з юридичних питань при Полтавській ОДА

Ми плануємо написати резолюцію по круглому столу і за допомогою правових методів дану резолюцію втілити на обласному та загальнонаціональному рівнях. За сприяння наших фахівців у різних сферах/

Стрічка новин