Сезон травм, яких зазнають мотоциклісти та любителі пірнати у водойми нетверезими, – відкрито

Про це говорять лікарі-нейрохірурги Полтавської обласної клінічної лікарні. Потерпають від цього молодь та люди середнього віку. Після ураження головного мозку їм доводиться проходити курс лікування як мінімум по півроку, а 10% із них решту життя відчувають наслідки таких травм, зазначають спеціалісти. Які пригоди найчастіше призводять до летальних наслідків та яким чином медикам вдається ставити пацієнтів після травм на ноги – дивіться далі.

Віктор Ряднов 40 років працює нейрохірургом в обласній клінічній лікарні. Черепно-мозкові та спінальні – лідери серед усіх травм, зазначає лікар, з якими їм доводиться стикатись.

/Віктор Ряднов, лікар-нейрохірург Полтавської обласної клінічної лікарні

Це бувають ДТП, які пов'язані з автотранспортом. А також беруть участь у цьому мотоцикли, мопеди, скутера. Практично це весна, літо, осінь/

40% усіх їх пацієнтів мають черепно-мозкові травми.

/Віктор Ряднов, лікар-нейрохірург Полтавської обласної клінічної лікарні

Він може і не знати, бо потрапляє до нас у важкому стані, і крім гематом там є забій головного мозку – поєднана травма. Або крім травмування кісток є ураження головного мозку/

За умови вчасного виявлення лікарям вдається прибрати їх оперативним шляхом. Ще декілька місяців пацієнт має відновлюватись. Але безслідно такі травми не проходять, констатують медики: 10% потерпілих відчуватимуть наслідки, наприклад, підвищений тиск. На друге місце найпопулярніших травм спеціалісти ставлять ураження хребта. Так літо може не тільки радувати можливостями відпочинку, а й змінити чиєсь життя назавжди.

/Михайло Врачов, завідуючий нейрохірургічним відділенням Полтавської обласної клінічної лікарні

Шинові травми. Це ті хлопці, які пірнають у річку, будучи напідпитку, встрягають головою в грунт і ламають шийні хребці. Це буде актуально і це та категорія людей, які роблять нещасними не тільки себе, а й своїх оточуючих/

Подібні травмування дуже часто закінчуються смертю. Якщо ж і пощастить, розповідає завідуючий нейрохірургічним відділенням Михайло Врачов, то наслідок таких пригод – значні матеріальні витрати і потреба у тривалому догляді. Причому, роками.

Види ушкоджень стають все складнішими, констатують спеціалісти, хоча й медицина не стоїть на місці. З минулого року в обласній лікарні почала працювати рентген-операційна. І це дає змогу робити речі, недоступні полтавцям донині.

/Михайло Врачов, завідуючий нейрохірургічним відділенням Полтавської обласної клінічної лікарні

Робимо пластику хребта, кіфопластику. Тобто, при ураженнях можемо відновити малоінвазивно, відновити його форму, укріпити. Наприклад, при патологічних переломах використовується кістковий цемент, який дозволяє зафіксувати ті уламки, і хворого можна вертикалізувати, він ходить/

Такі операції, говорять лікарі, нині роблять за годину, а то й менше. Відповідно, пацієнт отримує і меншу травматизацію під час самої операції, і швидше відновлюється.

Стрічка новин