На Полтавщині триває проект «Єдина країна»

Його учасники – як корінні українці, так і представники національних меншин, які називають Україну Батьківщиною, виступають за цілісність держави та проти російської агресії. Серед них – вірмени, грузини та чеченці, які проживають в області. Їхні народи, говорять, вже пережили військові конфлікти, тож потрібно зробити все можливе, щоб не допустити кровопролиття.

Нині на Полтавщині проживає понад 2600 вірмен, більш ніж пів тисячі грузин та 100 чеченців. Представники цих народів занепокоєні ситуацією в державі, відстоюють національні інтереси України, виступають за її цілісність. Свої слова підкріплюють діями, зокрема, чергують на блокпостах та беруть участь в акціях на підтримку єдності країни.

/Рамаз Заркуа, керівник територіального Грузинського братства «Георгія»

Сила в єдності, Україна повинна бути у тих межах, в яких вона є, ми підтримуємо цілісність України, український народ/

/Осман Муслімов, керівник Полтавського обласного осередку ВГО «Діаспора чеченського народу»

Ми за національністю – грузини, вірмени, чеченці, але в Україні живемо довго. Я – 32 роки, Рамаз Бондович теж, однозначно, вона повинна бути єдиною і неподільною/

Багато вірмен, грузин та чеченців приїхали в Україну ще в дитинстві чи в юності, тут народилися їхні діти, вони навчаються в українських школах, розмовляють державною мовою, вважають землю, на якій живуть, Батьківщиною. Ворожого ставлення до себе з боку корінного населення, говорять представники нацменшин, не відчувають, хоча люди є різні, але більшість – доброзичливі і приязні.

/Саркіс Агаджанян, керівник вірменської ГО «Урарту»

Діти тут народились, товаришують, дружини наші – українки, а чоловіки – українці. Всі живуть в дружбі, а після таких подій, думаю, будемо ще дружніші/

Якщо потрібно буде, говорять представники нацменшин, захищатимуть Україну від будь-яких посягань на її територіальну цілісність.

Стрічка новин