ГО «Полтава – духовна столиця» береться допомогти у вирішенні проблем інвалідів

Люди з особливими потребами – це такі самі полтавці, але проблем в них трохи більше: від елементарного пересування містом до працевлаштування. Заслухати проблеми, проаналізувати та допомогти у їх вирішенні береться громадська організація «Полтава – духовна столиця» на чолі із Костянтином Іщейкіним.

Лікар, професор, співзасновник «Фонду захисту та підтримки талановитих дітей імені Анатолія Кукоби», очільник громадського об'єднання «Полтава – духовна столиця» Костянтин Іщейкін зустрівся з членами місцевого осередку Всеукраїнської організації інвалідів. Костянтин Іщейкін наголошує: в час, коли Україна переживає складні часи, увага до тих, кому найважче, повинна бути особливо пильною.

/Костянтин Іщейкін, голова ГО «Полтава – духовна столиця»

Увагу інвалідам, або людям з особливами потребами, наша організація приділяє завжди. Ці традиції були закладені ще Анатолієм Кукобою, який вважав, що європейське місто, яким він хотів бачити Полтаву, його рівень буде оцінюватись по тому, які умови громада міста, його керманичі, створюють саме людям з особливими потребами/

Сьогодні Полтава не пристосована для людей з особливими потребами взагалі. Легше сказати, що є, ніж безкінечно перераховувати, чого не вистачає для комфортного життя інвалідів.

/Тетяна Гостєва, інвалід 3-ої групи

Що тільки є в місті Полтаві для інвалідів. Єдине - безкоштовний проїзд у громадському транспорті. У мене - лише в тролейбусі, а у сина - в автобусі і тролейбусі. Це єдине, що ми маємо на цей час/

Проблем безліч: від відсутності елементарних пандусів, забезпечення ліками, фінансування громадських організацій інвалідів до працевлаштування людей з особливими потребами.

/Лариса Добридень, голова Полтавського міського осередку інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України»

Доступність, транспортне сполучення, Сади-2,3, з низькою посадкою автобуси. Там проживає дуже багато візочників. Видатки на ліки для дітей, молоді та дорослих з судинними захворюваннями. Це таке, що потрібно/

Всі ці та ще безліч проблем, які під час зустрічі підказали Костянтину Іщейкіну ті, хто дійсно живе з ними, можуть і повинні бути вирішені. Голова громадського об'єднання «Полтава – духовна столиця» впевнений: поки ми чекаємо кращих часів, проблеми лише поглиблюються, а їх кількість збільшується.

/Костянтин Іщейкін, голова ГО «Полтава – духовна столиця»

Більшість з них вже може бути вирішено громадою, яка поруч, із залученням небайдужих людей, а інші потребують цільових проектів, які потрібно внести до перспектив розвитку міста/

Зі свого боку Костянтин Іщейкін пообіцяв докласти максимум зусиль, щоб пришвидшити європейський розвиток Полтави. До речі, безпосередню участь готові взяти в цьому і самі інваліди. Люди з особливими потребами, як ніхто інший хочуть бути корисними.

/Тетяна Гостєва, інвалід 3-ої групи

Якщо не працюють ніжки, то працюють ручки. Якщо не працюють ручки, то працює голова. Хотілося б не відчувати себе людиною особливою в гіршому розумінні, а навпаки – в кращому. Це ж люди, які ще можуть приносити користь, у мене – дві вищі освіти, я пишу вірші/

Якщо ви також маєте проблеми, чи, навпаки, хочете і готові допомогти, звертайтеся до Громадського об'єднання «Полтава – духовна столиця». Офіс знаходиться в Полтаві по вулиці Фрунзе 5, кімната 308 на 4 поверсі.

Стрічка новин