Полтавщина переймає європейський досвід становлення системи цивільної оборони

Днями наше місто відвідав Пальц Франц – колишній депутат парламенту італійської провінції Південний Тіроль і екс-голова парламентів у містах Боцен і Трієнт. Він – активний учасник гуманітарної діяльності під час війни у Боснії та Хорватії. Нині ж ділиться досвідом роботи добровільної пожежної охорони, яка працює на території Південного Тіролю. Разом з депутатами обласної ради та фахівцями Державної служби з надзвичайних ситуацій іноземного гостя слухали і наші кореспонденти.

На Полтавщині політичний діяч італійської провінції Південний Тіроль Паль Франц – у рамках відзначення Днів Європи в Україні. Говорить: приїхав, щоб висловити солідарність українському народу у боротьбі за демократію, мир та єдність, а ще – поділитися досвідом становлення системи цивільної оборони. У провінції, розповідає, вже понад 100 років діє добровільна пожежна охорона, а це – близько 8 тисяч чоловік.

/Паль Франц, політичний діяч провінції Південний Тіроль (Італія)

Ці пожежники працюють на громадських засадах, а отже, безкоштовно. Транспортні засоби та обладнання фінансуються за рахунок благодійних пожертв населення та частково – уряду/

Добровільна пожежна охорона допомагає ліквідувати не лише пожежі, а й наслідки різноманітних катастроф. За свою роботу добровольці не отримують жодної копійки, а також соціальних пільг від держави, винагорода для них – повага суспільства. Загони виїздять на місце виникнення надзвичайної ситуації і ліквідують її наслідки за лічені хвилини. Полтавці вже наблизились до такого рівня самоорганізації, переконаний голова обласної ради Петро Ворона, добровільна пожежна охорона в італійській провінції, говорить, чимось нагадує наші «народні дружини».

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради

Якщо в невеликих населених пунктах справді буде необхідне обладнання, то не потрібно постійно тримати людину, яка буде працювати у сфері пожежної охорони. Це може бути робота за сумісництвом, або робота як громадське навантаження і оплачуватиметься у той час, коли людина братиме участь у гасінні пожеж/

Йшлося під час зустрічі з іноземним гостем і про права національних меншин, які проживають на території України. Паль Франц висловив сподівання, що до представників інших національностей і надалі ставитимуться з повагою.

Стрічка новин