В третю неділю травня у всьому світі згадують людей, які померли від СНІДу

Традиційно до цього дня пам'яті долучається і Полтава. Цьогоріч десятиметрові червоні стрічки – символ боротьби зі СНІДом – з'явилися на фасадах будівель міської та обласної рад, а в Корпусному парку полтавці мали змогу пройти експрес-тестування на ВІЛ.

«Зупинимо відлік разом!» – це гасло стало ключовим на полтавських заходах, присвячених Всесвітньому дню пам'яті людей, які померли від СНІДу. Благодійна організація «СВІТЛО НАДІЇ» вже кілька років поспіль кожної третьої неділі травня масовими акціями звертає увагу полтавців на проблеми ВІЛ-інфікованих людей.

/Максим Демченко, виконавчий директор БО «СВІТЛО НАДІЇ»

Сьогодні, не усвідомлюючи про те, що проблема СНІДу – це проблема всього суспільства, стигма і дискримінація ВІЛ-інфікованих людей – це основний бар'єр для того, щоб зупинити епідемію. Тільки-но ми подолаємо це, ми зможемо говорити про те, що ми можемо впливати на епідемію/

Змінювати ставлення оточуючих до хворих на СНІД, продовжує Максим Демченко, повинні спільними зусиллями медики, представники влади та неурядових організацій.

/Максим Демченко, виконавчий директор БО «СВІТЛО НАДІЇ»

Ми повинні зробити усе, щоб ті програми, які по ВІЛ/СНІДу, вони працювали, вони фінансувалися далі. Якщо буде лікування доступним, люди будуть вчасно лікуватися і інфекція не буде поширюватися далі/

Цього дня у Корпусному парку розташувалося ціле містечко волонтерів. Останні роздавали перехожим інформаційні буклети, запрошували долучитися до акції по збору коштів для ВІЛ-інфікованих дітей.

/Юлія Негребецька, керівник дитячого центру БО «СВІТЛО НАДІЇ»

Якщо ми розповідаємо про те, що дійсно є така можливість допомогти дітям тут і зараз – вони відгукуються. Тим паче, що ми пропонуємо різні варіанти: або можна просто допомогти на лікування цим дітям, або ж пропонуємо безпрограшну лотерею, щоб і допомогти, і щось приємне зробити для себе та своїх дітей/

Протягом благодійного аукціону вдалося зібрати більше 1000 гривень. А о 17-ій годині біля пам'ятника Слави волонтери влаштували тематичний флеш-моб. Його учасники намагалися закликати полтавців бути уважнішими до людей зі СНІДом та зробити усе можливе, щоб це захворювання не поширювалося далі. Своє ставлення та підтримку ВІЛ-позитивним людям містяни виявляли, причепивши на одяг червоні стрічки або ж вплівши їх у своє волосся. Під час акції також усі охочі мали змогу пройти експрес-тестування на ВІЛ. Участь у ньому взяло 44 особи, тест однієї з них виявився позитивним. Проте ці результати, говорять медики, є приблизними, тому якщо виникає потреба повторної перевірки, людину направляють до відповідних закладів.

/Людмила Сулима, практичний психолог Полтавського обласного центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом

Рекомендуємо, щоб людина звернулася до нашого Центру для уточнення, рекомендуємо, щоб людина пройшла обстеження методом ІФА, це вже буде точний результат, тому що швидкий тест, це попередній. 100% ми не можемо говорити, що це так/

Родзинкою цьогорічного відзначення дня пам'яті, померлих від СНІДу, стало те, що на адміністративних будівлях з'явилися 10-метрові червоні стрічки. Символ боротьби із цим захворюванням у неділю можна було побачити на міській та обласній радах. Таким чином полтавці підтримали європейську практику боротьби з ВІЛ/СНІДом.

Стрічка новин