В Диканьці днями влаштували кінно-спортивне свято

Змагання із конкуру нікого не залишили байдужим: коні і вершники долали спеціально встановлені бар'єри, не обійшлося і без каскадерських трюків та кінних перегонів.

Для цигана Петра Мусенка із Диканьки кінно-спортивне свято – особлива радість. Його предки, розповідає, здавна утримували коней, пишається своїми тваринами і пан Петро, їх у нього двоє.

/Петро Мусенко, учасник кінно-спортивного свята

- І батьки, і діди завжди були з кіньми.

- Який то циган без коня?

- Звичайно! Мені жодна іномарка не потрібна!/

Втілила свою давню мрію – мати власних коней – і жителька Диканьки Юлія Терещенко. У сідлі, говорить, не сиділа два роки, вона – молода мама. Проте її коні – учасники змагань.

/Юлія Терещенко, власниця коней

У свій час були колгоспи, ми брали на фермі коней, був у нас, дітей, свій підпільний батальйон, ми займались кіньми, ходили на кінні прогулянки/

До проведення кінно-спортивного свята у Диканьці готувалися заздалегідь: обрали майданчик з м'яким грунтом і невисокою травою, обгородили його, встановили перешкоди, які слугували бар'єром для коней. Їх тварини, до речі, успішно долали. Вік більшості учасників змагань із конкуру – 12-16 років, проте є й старші. Усього – близько 15 чоловік із Диканьського району, Полтави та Харкова.

/Владислав Панасенко, голова БФ «Вітер перемін», тренер з конкуру

Нами заплановані ще показові виступи, джигитовка, каскадерські трюки. Запланували і змагання з кінних перегонів, в Європі вони називаються «кінний драгрейсінг», на коротку дистанцію/

Десятикласник із Диканьки Максим Лимар – один із учасників змагань. Кінним спортом, говорить, займається близько року.

/Максим Лимар, учасник кінно-спортивних змагань

Яке ставлення у людини складеться до коня – залежить від першого коня. Мій перший кінь – Тайра, дуже слухняна кобила, з нею було приємно працювати, тому й бажання таке виникло/

Як не дивно, але у кінному спорті нині більше дівчат, ніж хлопців, говорить власник приватної стайні Микола Дикий. Це, до речі, світова тенденція. Його вихованці і 12-річна донька – теж учасники змагань.

/Микола Дикий, власник приватної стайні

У нас це дуже доступно, місячний абонемент – це вартість одного з половиною тренування у Полтаві/

Це, говорить Микола Дикий, можливо завдяки підтримці благодійників. Кінний спорт нині набуває популярності. Серед відвідувачів змагань – багато представників козацтва, прийшли, говорять, пішки, бо нема на кому верхи їздити.

/Андрій Булава, представник козацтва

- Немає у нас ще своїх коней, прийшли просто подивитися.

- А що то за козак без коня?

- Купимо обов'язково собі!/

Більшість людей, які прийшли на кінно-спортивне свято, у захваті від побаченого, як місцеві мешканці, так і приїжджі.

/Володимир Плотніков, прийшов подивитися на кінно-спортивне свято

Приїхав до Диканьки з Ростова-на-Дону, живу тут уже 8 років, подобається. Душою прикипів до цього прекрасного краю/

/Катерина Мілейко, приїхала подивитися на кінно-спортивне свято

Я приїхала із Полтави, щоб подивитися на цей захід, я колись 3 роки займалась верховою їздою, тому стараюсь бувати/

Серед юних учасників змагань із конкуру найкращі результати показали вихованці кінно-спортивного клубу села Михайлівки, а от у швидкісних перегонах перемогу здобув власник коней із Диканьки.

Стрічка новин