Тисячі полтавців відвідали виставку «Кадетаріум»

Кадетський корпус знову наповнився життям – тут відкрилася друга за ліком виставка «Кадетаріум». За день її відвідало кілька тисяч полтавців та гостей міста. Експозиція вражала своєю масштабністю та незвичайним підходом організаторів. Бачили сучасне мистецтво «Кадетаріуму» і Крістіна Брігіда та Антон Старишко.

«Кадетаріум 2.0» перевершив усі очікування полтавців. Ще масштабніше, ще яскравіше та професійніше у порівнянні із першим проектом організатори підійшли до цього мистецького заходу. Під одним дахом колись занедбаної та напівзруйнованої будівлі Кадетського корпусу зібралися художники, фотографи, музиканти, аби поділитися своєю творчістю з усією Полтавою.

/Роман Іщенко, голова громадського об'єднання «Чиста Полтава»

Дані заходи, чесно кажучи, потребують дуже великих зусиль. Наприклад, для мене «Кадетаріум 2.0» розпочався вчора о 7.30 ранку. Після того – жодної години сну. Ми тут вночі чергували, бо вчора почали монтаж виставки і вчора перила монтували/

Проте всього цього могло б не бути, якби не бажання та ініціатива громадських активістів, які займалися прибиранням, облаштуванням приміщень Кадетського корпусу. Деякі зали та частини будівлі волонтери залишили незайманими, аби ті нагадували, у якому плачевному стані знаходилася у минулому перлина і гордість Полтави. Мистецтво сюди привнесли ще минулого разу – на першій виставці «Кадетаріум». Тепер стіни Кадетського наповнилися і сучасною музикою.

/Андрій Баркунов, лідер гурту «Онейроїд»

Ця будівля вже наповнюється тим змістом, який ми хотіли у неї вкласти, тобто це творча перемога над силами мілітаризму, Радянського Союзу. Ми привезли сюди звук. Ось чуєте, аплодисменти. Це все оживляє цю всю подію, вона робиться більш об'ємною/

Гурти «Атма», «Наратор», «Ктулху», «Брат Кіндрат», «Онейроїд» та багато інших молодіжних музичних колективів протягом усього дня розважали відвідувачів «Кадетаріуму» своїми піснями. Охочих полтавців долучитися до грандіозного мистецького проекту та на власні очі побачити твори місцевих митців було чимало.

/Бліци

- Сьогодні зовсім випадково зашов, проходив повз, побачив жвавість, якісь рухи на території, звернув увагу на те, що відкритий вхід, зайшов подивитися. Поки що піднявся на другий поверх – вражений, багато чого цікавого, відверто того, чого не очікував для Полтави.

- Досить радує, що у нас у Полтаві є такий мистецький арсенал. Він повинен рухатись надалі. Я бажаю, щоб він далі розвивався, набував ще більше своїх прихильників/

Ідейні натхненники «Кадетаріуму» обіцяють: третьому за ліком мистецькому проекту бути. Утім, інформацію про формат та час його проведення організатори поки що тримають у секреті.

Стрічка новин