Полтавщину відвідала кандидат на посаду Президента України Юлія Тимошенко

Відродити українське село – з такою пропозицією виступає кандидат на посаду Президента України Юлія Тимошенко. Днями політик відвідала найбільший Форум аграріїв України, що відбувався на Шишаччині Полтавської області. Головне багатство нашої країни – земля, а отже, майбутнє держави – за сільгоспвиробниками, вважає Юлія Тимошенко.

Багатство України – у її землі. А найродючішим грунтом споконвіку володіла Полтавщина. У цьому краї, а саме на Шишаччині, відкрився Форум аграріїв України, який відвідала і кандидат на посаду Президента України Юлія Тимошенко. На зібранні порушували найактуальніші питання розвитку сільського господарства, зокрема виробництва екологічної продукції. Наприклад, такої, яку вже кілька десятків років вирощує Герой України Семен Антонець.

/Семен Антонець, Герой Соціалістичної праці, Герой України, засновник ПП «Агроекологія»

Треба до цього, щоб переходити, оздоровити землю, витворити у землі життя бактерій, біоти у землі відтворити, відтворити природню родючість грунту, створити грунт і на цім грунті працювати/

Теж саме – і у державі: якщо створити благодатний грунт для розвитку малого та середнього фермерського господарства, можна повернути Україні статус провідного постачальника сільськогосподарської продукції у світі, який останнім часом вона втратила. Адже, наголошує народний депутата України Іван Кириленко, попередня влада більшу увагу приділяла промисловості, залишаючи село напризволяще.

/Іван Кириленко, народний депутат України

За минулий рік – мінус 15 млрд. доларів по касі. «Кінчай, тату, торгувати, бо вже нічим здачі давати». А сільське господарство з усією системою АПК – плюс 11. Так, питається, чого бідні?/

У своєму виступі на Форумі Юлія Тимошенко зауважила: одним із її пріоритетів у державі є аграрний сектор. Універсальний потенціал української землі нині використовується лише на третину потужностей. Тож тепер, на думку кандидата у Президенти, у першу чергу державі варто максимально мотивувати розвиток кооперативного руху на селі. Юлія Тимошенко звернула увагу і на необхідність вирощування екологічно чистої продукції. Це дасть Україні можливість залишати поза конкуренцією інших світових виробників.

/Юлія Тимошенко, кандидат на посаду Президента України

Тоді нам не треба буде боротися за ринки у світі. Ці ринки будуть біля ваших ніг. Ці ринки будуть віддані вам одразу в ту хвилину, коли ви представите цю продукцію на зовнішні ринки, в інші держави/

За словами Юлії Тимошенко, на сьогоднішній день важливий перехід від несистемного фінансування аграрного виробництва до повноцінного довгострокового кредитування під повний технологічний цикл, включаючи закупівлю сільгосптехніки. Актуальним нині також є питання захисту землі від новітнього типу захоплення, а саме перетворення її на товар. Національна безпека, вважає Юлія Тимошенко, – це земля у власності України та українців.

/Юлія Тимошенко, кандидат на посаду Президента України

Якщо люди хочуть продати пай, держава має викупити пай по ринковій ціні і дати людині волю від того паю, якщо вона хоче його позбутися. Але в той же час, держава мусить виробити інтелектуальну, правильну політику по передачі землі в аренду/

Необхідно також, наголошує Юлія Тимошенко, обмежити обсяги землі, якими може володіти один агрохолдинг і всі його споріднені структури. Учасники форуму оплесками зустріли пропозиції кандидата у Президенти щодо відродження українського села.

Стрічка новин