Щороку в третю неділю травня в Україні відзначають День пам'яті жертв політичних репресій

Напередодні голова Полтавської обласної ради Петро Ворона зустрівся з членами регіонального товариства політичних в'язнів, які вважають себе обділеними увагою держави. Якої підтримки просили у керівника області полтавці, які входять до складу організації, та що почули у відповідь – знають наші кореспонденти.

Співголова обласного Товариства політичних в'язнів та репресованих Володимир Гнітько брав участь у Кенгірському повстанні, що відбулося у Казахстані в 50-х роках минулого століття. Він – один із небагатьох політичних в'язнів Полтавщини. Розповідає: більшість членів організації, яку очолює, – це діти, які народилися у засланні, їхніх батьків вже давно нема серед живих. В Україні, говорить, таким як він ніколи не приділяли належної уваги.

/Володимир Гнітько, колишній політв'язень

Литвин і Кучма видали розпорядження, щоб поліпшити умови життя колишнім політв'язням, а приїхав сюди, а грошей немає. Нещодавно видав указ Азаров, та мене знову вигнали з кабінету/

Ще гірше було за Радянських часів, пригадує полтавка Валентина Морозова. Вона – член сім'ї репресованої особи. Її рідних, говорить, називали ворогами народу і куркулями, бо тяжко працювали, мали господарство. Та нажите роками майно забрали, а дідуся з бабусею розстріляли. Навіть після кривавого терору сім'я ще довго відчувала на собі відголоски минулого.

/Валентина Морозова, член сім'ї репресованої особи

На роботу старалися не брати, зарплата була мізерна, виживали люди, а не жили, щоб влаштуватись на роботу, потрібно було пройти багато комісій/

Люди, які зробили внесок у становлення державності України, повинні бути почутими – певен голова обласної ради Петро Ворона. Під час зустрічі з членами товариства напередодні Дня пам'яті жертв політичних репресій він пообіцяв допомогти їм із санаторно-курортним лікуванням та поновити виплату одноразової матеріальної допомоги із обласного бюджету.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради

Давайте ми так само з вами зробимо і хоч одноразову допомогу, як ветеранам Великої Вітчизняної, виплатимо. За допомогою депутатів знайдемо кошти і зробимо виплати у зв'язку з цією датою. Було б непогано, якби ми це перетворили на традицію/

Члени товариста попросили Петра Ворону, щоб обласна рада лобіювала їхні інтереси у Верховній Раді. Хочуть, говорять, отримувати фінансову підтримку від держави, як афганці та чорнобильці.

Стрічка новин