В Полтаві відкрили виставку, присвячену Симону Петлюрі

В Полтаві відкрили виставку архівних документів, присвячених життю та політичній діяльності Симона Петлюри. Цього року минає 135-річчя з Дня народження уродженця Полтави, відомого громадського діяча. Світлини, листи, документи на виставці розповідають про те, яким тернистим виявився шлях України до незалежності.

Його ім'я довгий час було під забороною. Симона Петлюру називали ворогом народу, применшували значення політика в українському державотворенні. Минув час, і тепер, розглядаючи архівні документи, не виникає сумнівів, якою невтомною та плідною була праця Петлюри заради здобуття Україною незалежності.

/Володимир Микійчук, заступник голови Полтавської обласної ради

Петлюра - це герой, це та людина, яка все своє життя віддала незалежності України, державності. І в ті буремні часи, коли він створював армію, коли він керував Директорією, на жаль, люди, які були лише підсвідомі того, що панував більшовизм, вони його не підтримали/

Саме тому, аби повернути Симонові Петлюрі призабуту славу, а також з нагоди 135-річчя з його Дня народження, у Полтаві відкрили виставку архівних документів. На її відкриття запросили студентів - майбутніх істориків.

/Валентина Гудим, директор Державного архіву Полтавської області

Нам би дуже хотілося, щоб студентство, молодь знали про Симона Петлюру не із тенденційних підручників, які іноді написані за кращими зразками радянської історіографії, а ми б хотіли, щоб молодь знала про Петлюру на підстав архівних документів/

Виставка складається з трьох розділів. Перший розповідає про полтавський період життя Петлюри. Матеріали другого розділу присвячені його державотворчій та громадській діяльності у період української революції 17-21 років, а в третьому йдеться про життя політика в еміграції.

/Микола Степаненко, ректор ПНПУ ім.В.Короленка

Сьогодні ми вияскравлюємо його як державотворця, громадського діяча, талановитого письменника, публіциста, який залишив по собі великий набуток/

У Полтавському національному педагогічному університеті виставка експонуватиметься до 23 травня – Дня народження Симона Петлюри.

Стрічка новин