Для Олександра Мамая чергова сесія міської ради закінчилася повісткою до суду

З корабля – на бал. Одразу після закінчення 41 сесії Міської ради Олександру Мамаю вручили повістку до суду. Посилаючись на поганий стан здоров'я, мер Полтави навіть не залишився на обіцяну прес-конференцію. Але, як-то кажуть, від долі не втечеш... Детальніше про чергове депутатське засідання і його несподіваний фінал дивіться у наступному сюжеті.

Розпочали чергову 41 сесію Полтавської міської ради офіційно – з внесення змін до показників міського бюджету, а простішими словами – «розподілу шкіри невбитого ведмедя».

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова

Сьогодні ми з вами ділимо кошти, але ці кошти – лише на папері. І якщо Держказначейство почне проплати, то ми все це виконаємо. Якщо не почне – то ці кошти так на папері і залишаться/

Гроші, хоч і лише на папері, викликали цілком реальне обговорення. Взагалі слід відзначити, що цього разу вперше за декілька засідань депутати не приймали одноголосно так звані «суто технічні питання», а дійсно брали участь в обговоренні рішень. Зокрема це стосувалося питання виділення земельної ділянки під, в переносному сенсі, комунальну стоянку.

/Микола Шевельов, заступник начальника управління з питань містобудування та архітектури ПМВК, головний художник міста

Даний проект рішення підготовлений за зверненням КП «Полтавасервіс» ПМР. Рішенням пропонується надати підприємству згоду на розміщення тимчасової комунальної стоянки та дозвіл на розробку проекту щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 2731 м.кв. по вул.Г.Сталінграда/

Під час обговорення з'ясувалося, що КП «Полтавасервіс», яке сплачує податок на додану вартість, може утримувати стоянку хіба що в мінус. А відтак так звана комунальна стоянка різко перетворилася на приватну.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова

Здали приватному підприємцю на єдиному податку, який не платить ПДВ, а лише 150 грн. на місяць. Цей приватний підприємець кожен місяць сплачує «Полтавасервісу» кошти/

І знову питання від депутатів, які на цій сесії, здається, прокинулися від довготривалої сплячки – куди йдуть кошти, сплачені «Полтавасервісу», якщо, приймаючи бюджет 2014 року, там чітко було вказано, що відрахування прибутку від КП «Полтавасервіс» до міського бюджету складає 0%.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова

Будь-ласка, офіційно зверніться з депутатським запитом. Я обіцяю в понеділок відповідь/

Присутніх на засіданні полтавців така відповідь міського голови не влаштувала.

/ІНТЕРШУМ

ГАНЬБА!!!!/

Так чи інакше, але рішення по стоянці було прийняте. Далі – інше – закрита філія 12 школи в селищі Червоний Шлях, яка вже рік є однією з найобговорюваніших тем у Полтаві, відсьогодні офіційно отримала статус позашкільного навчального закладу. Добре, що тепер жителям Червоного Шляху є чим зайняти руки, погано, що про ноги так ніхто і не подбав. Коли дочекається ремонту так званий «серпантин» – невідомо. Знову питання впирається в гроші, відповідь на яке може дати лише Держказначейство, говорить Олександр Мамай. Проте, відповіді на свої питання журналісти так і не отримали – в черговий раз обіцяна Олександром Мамаєм прес-конференція так і не відбулася.

/Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

– Олександр Федорович зараз поїхав до лікарні. Наскільки вам відомо, він знаходиться в лікувальному закладі, і лікарі його відпустили лише на період сесії.

– Вам відомо, який це заклад?

– Я не знаю/

Як виявилося, поки Оксана Деркач відповідала на питання журналістів, Олександр Федорович від відповідальності... тікав.

/Сергій Каплін, народний депутат України

Мені відомо, що сьогодні після завершення сесії міської ради Мамай, коли УБОЗівці намагатися вручити йому повістку – виклик до суду, заховався в туалеті і через шпарину кричав, що він хворий і до суду завтра не піде. Потім, поки вони відлучилися, він вискочив і побіг в напрямку свого автомобіля/

Аматорське відео, яке ви зараз бачите на екрані, було знято з метою підтвердження одержання міським головою повістки про явку в суд. Запис вівся зі згоди мера у публічному місці.

Нагадаємо, засідання по справі Мамая розпочнеться в п'ятницю 16 травня о 10 годині в Октябрському районному суді міста Полтава.

Стрічка новин