З 1 травня більше ніж на 70% зросла ціна на побутовий газ для населення

Відповідно за два місяці очікуються й зміни у тарифах на теплову енергію. Нагадаємо, ціни на централізоване теплопостачання для населення залишаються майже незмінними з 2008 року. Як бачать ситуацію із підняттям тарифів на комунальному підприємстві «Полтаватеплоенерго», знають наші кореспонденти.

Отримувати якісні послуги, сплачуючи при цьому мінімальну ціну - мрія усіх споживачів. Проте сучасне життя диктує свої правила. З 1 травня вже підвищилися ціни на газ для населення. Наступне на часі - збільшення вартості теплової енергії. Адже майже 70% вартості цього тарифу складають саме розрахунки за енергоносії - спожитий природний газ та електроенергію. Протягом кількох років вартість послуг на тепло у Полтаві, як власне і у всій країні, не переглядалися, розповідає заступник генерального директора «Полтаватеплоенерго» Олександр Олексенко. Тому вже багато років підприємство вимушене працювати з планово збитковими тарифами та щороку все глибше занурюватися у «боргову яму».

/Олександр Олексенко, заступник генерального директора з економіки та фінансів ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

До сьогоднішнього дня на підприємстві діяли тарифи, які встановлювалися за даними 2008 року. З 2008 року ці тарифи несуттєво коректувалися на зростання вартості газу і в певній мірі – на зростання мінімальної заробітної платні/

Вцілому, у тарифи комунального підприємства тільки для населення закладена сума у 169 млн гривень. Натомість по факту витрати останнього складають 214 млн. При чому ця тенденція залишається незмінною з року в рік. І це, необхідно зауважити, з врахуванням того, що вже кілька років підприємство планомірно впроваджує ряд програм по зниженню собівартості виробництва, транспортування та постачання теплової енергії. Різниця між теоретичними та фактичними розрахунками, продовжує Олександр Олексенко, частково відшкодовується надходженнями з державного бюджету.

/Олександр Олексенко, заступник генерального директора з економіки та фінансів ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

Щорічно підприємству нараховується близько 47-50 млн різниці у тарифах, яка лягає на державний бюджет. Насправді, якщо чесно, переконаний, що така політика є самообманом, тому що в кінцевому результаті ці гроші споживач сплачує у вигляді сплати у бюджет податків/

Проте останнім часом розраховувати на субвенції від держави підприємству не доводиться. Діючі тарифи не є економічно обґрунтованими, наголошують у "Полтаватеплоенерго". Більше того, ситуація, що нині склалася по відношенню до цін на тепло, не дозволяє модернізувати підприємство. Поки що дуже значна частина виробничого обладнання підприємства розрахована на роботу за норми, які були ще при Радянському Союзі, коли питання енергоефективності не ставилися. Та й загальна зношеність основних потужностей підприємства на сьогоднішній день складає понад 75%.

/Олександр Олексенко, заступник генерального директора з економіки та фінансів ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

Загальна вартість основних фондів підприємства перевищує 200 млн. На ремонти капітальні близько 9 млн ми отримуємо у тарифах. Звичайно, як би нам не хотілося покращити якість, ми в першу чергу повинні думати про безаварійність/

Підвищення тарифів повинно принести підприємству ресурси для інвестицій в енергозбереження та поліпшення якості послуг. Зміни у розрахунках за спожите тепло очікуються з 1 липня 2014 року. З цього дня вартість означених послуг для населення підвищиться орієнтовно на 40%.

Стрічка новин