Керівники області звітувались перед громадою про використання надр

За документами статутний фонд деяких нафтогазовидобувних підприємств області не перевищує кількох тисяч гривень, хоча насправді вони оперують величезними сумами, при цьому громадам, на території яких працюють, згідно із соціальними угодами сплачують копійки. Спеціально створена робоча група, яку очолив перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, з'ясовувала, хто є власником цих підприємств, які їхні статутні капітали і чи дотримуються вони домовленостей про виплату коштів на розвиток територій.

У 2010-2014 роках в області надали 75 погоджень на отримання спеціальних дозволів підприємствам, які займаються геологічним вивченням, дослідно-промисловою розробкою, а також видобуванням нафти і газу. Відповідні рішення, говорить Петро Ворона, депутати приймали, не знаючи відповідей на елементарні запитання, а мали б поцікавитись.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради

Більшість депутатів не знали, які фірми займались розробкою надр, видобутком нафти і газу, хто є їхніми засновниками, які їхні статутні капітали і чи вони дотримуються домовленостей з виплати коштів на розвиток територій/

На прес-конференції керівники обласної ради оприлюднили результати напрацювань робочої групи, яка аналізувала рішення, що стосувались користування надрами. Як виявилось, нафтогазовидобувні підприємства області, які оперували сотнями мільйонів гривень, та ще й отримували від держави фінансову підтримку на проведення геолого-розвідувальних робіт, не виконували умов соціальних угод, або ж сплачували територіальним громадам мізерні суми. Так від компанії «Голден Деррік», Карлівський, Машівський, Миргородський, Шишацький та Котелевський райони отримали лише по 20 тисяч. грн. Схожа ситуація – і з іншими профільними підприємствами.

/Володимир Марченко, перший заступник голови Полтавської обласної ради

За три роки, якщо скласти ці суми, то це по суті ніщо/

Смішно, але статутний фонд деяких нафтогазовидобувних компаній, говорить Петро Ворона, згідно з документами становить кілька тисяч грн. Відтепер, обіцяє, погодження на отримання спеціальних дозволів в облсті надаватимуть з максимальним зиском для територіальних громад. Цю тему продовжили обговорювати і на зустрічі з представниками нафтогазовидобувних підприємств Полтавщини.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради

Щоб нас не доїли, як дійних корів, не забирали нафту, газ, газолін та залишали після себе екологічні руїни, а щоб допомагали нам вирішувати соціально-економічні питання/

Нині, говорить Петро Ворона, гроші, що сплачують нафтогазовидобувні підприємства, надходять до державного бюджету, до обласного не потрапляють. Якщо держава піде назустріч, а з цього приводу вже звертались і до Кабміну, і до Верховної Ради, то частина ренти, а це 3-5% суми за користування надрами, залишатимуться на Полтавщині. Це дозволить вирішити багато соціальних проблем.

/Володимир Марченко, перший заступник голови Полтавської обласної ради

Підприємства, які працюють на території області, видобувають нафту і газ, повинні бути зареєстровані в Полтавській області, бо для нас важливий податок на прибуток, який сплачують ці підприємства/

Співпраця, яку прагнуть налагодити з нафтогазовидобувними підприємствами, – це не спроба втрутитись у їх комерційну діяльність, а лише намагання зробити їх роботу прозорою, забезпечити виконання соціальних угод.

Стрічка новин