Протягом тільки цього року у Полтаві було смертельно травмовано 4 пішоходи

Загалом же сталося 26 аварій за участю саме пішоходів. Причина – недотримання елементарних правил. Тому з метою попередження травматизму ДАІ міста постійно проводить профілактичну роботу.

Робочий день інспекторів ДАІ Полтави розпочинається із патрулювання найбільш аварійних місць. Одне із таких – район зупинки громадського транспорту «Вулиця Чайковського». Тут, говорять, порушників чи не найбільше. Це і водії, і пішоходи. Останні, ризикуючи власним життям, часто переходять проїзну частину поза дозволеними місцями. Статистика в таких випадках говорить сама за себе, наголошує інспектор ДАІ Олександр Клименко.

/Олександр Клименко, інспектор з оформлення ДТП ДАІ м.Полтава

Лише з початку цього року на території міста Полтава трапилося 24 ДТП за участю пішоходів. Це хоч і менше у порівнянні з минулим роком, але все одно це дуже багато/

З вини пішоходів сталося 9 ДТП, у яких 4 людини загинуло, продовжує інспектор. Не менше порушників і в районі обласної дитячої поліклініки по вулиці Шевченка. Частина тутешніх пішоходів сумлінно дотримується правил. Порушників натомість радять наказувати.

/Бліц

Це повинно прививатися ще з дитинства батьками. А санкції, так, потрібно запровадити, але вони повинні бути для всіх однаковими/

Чим керувалися ті, хто переходив дорогу поза переходом, так і не вдалося почути. Адже порушники або просто відмовчувалися, або швидко йшли в інший бік. Та більшість пішоходів все ж знають, де слід переходити дороги.

/Бліци

- Там, де білі смужки, і там, де світлофори

- По переходу

- А завжди переходиш?

- Ну так. Якщо дуже спішимо, все одно намагаємося переходити по переходу/

Але навіть коли і є бажання перейти по «зебрі», то можливість така вже відсутня. Адже на деяких переходах паркують свої автівки водії, чим заважають рухатися пішоходам. Для таких порушників нагадуємо: зупинка заборонена на пішоходних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків. ДАІ ж в свою чергу теж вкотре нагадує полтавцям правила поведінки на дорозі.

/Олександр Клименко, інспектор з оформлення ДТП ДАІ м. Полтава

ДАІ міста Полтава звертається до учасників дорожнього руху, як до водіїв, так і пішоходів: «Будьте уважними та обережними на проїзній частині, не порушуйте ПДР. Адже невиконання правил може призвести до того, що ви станете учасником ДТП»/

Стрічка новин