У Полтаві стали відомі імена лауреатів обласної премії імені Панаса Мирного

Цього року ними стали 8 осіб, серед яких – письменники, журналісти, митці, громадські діячі. Традиційно премію вручили в День народження Панаса Мирного. Вітали лауреатів і наші кореспонденти.

Затишна хатинка на Кобищанах – колись у цьому тихому куточку Полтави мешкав видатний письменник, громадський діяч Панас Мирний. Саме тут він написав літературні твори, які принесли митцю світову славу. Цього року полтавська громада відзначає 165-ту річницю від Дня народження Панаса Мирного. Вшанувати пам'ять письменника покладанням квітів до підніжжя його пам'ятника до музею завітав голова Полтавської обласної ради Петро Ворона.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради

Панас Мирний для нас, полтавців, – це знакова постать. Його перу належить перший соціальний роман. Людина, яка все своє свідоме життя пропрацювала державним чиновником, але потайки, не афішуючи це, вона формувала українську, сучасну українську культуру/

Гарною традицією вже протягом багатьох років стало те, що цього дня відбувається нагородження лауреатів премії імені Панаса Мирного. Відзнаку присуджують за кращі здобутки, що утверджують гуманістичні та національні ідеали, ідеї незалежності України, духовні цінності українського народу.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради

Держава, яка не дбає про свою культуру та освіту, вона залишається безкультурною та неосвіченою, такою ж залишається і нація. Тому, який би скрутний час не був, завжди треба знаходити кошти, щоб вшанувати митців, майстрів українського слова, тих людей, які зробили великий внесок у розвиток громадянського суспільства/

Із рук голови Полтавської обласної ради Петра Ворони високу відзнаку сьогодні отримала і член Національної спілки письменників України Інна Дідик (Снарська).

/Інна Дідик (Снарська), лауреат премії імені П.Мирного

Мені дуже приємно, що це за білоруську книгу, тому що, незважаючи на те, що я живу в Україні, я пишу свої книги білоруською мовою і я одночасно є членом Національної спілки письменників Білорусії та України/

«Література, літературознавство», «Журналістика, публіцистика», «Мистецтво», «Народна творчість, народні ремесла», «Благодійна та громадська діяльність» – у таких номінаціях цього року нагороджували лауреатів. Окрему відзнаку у вигляді Почесної грамоти обласної ради отримала керівник ансамблю сучасного танцю «Екзотика» Анжеліка Хоменко за програму «Хто чи що врятує світ».

/Анжеліка Хоменко, керівник ансамблю сучасного танцю «Екзотика» (м. Миргород)

Ця програма була спрямована на те, щоб люди, які прийдуть до нас у залу, а ми зібрали 3 зали по півтори тисячі глядачів, схаменулися, озирнулися навкруги, щоб подивилися, як ми живемо, що ми робимо зі своїм суспільством/

Цього року премії імені Панаса Мирного удостоїлися 8 полтавців, серед яких – письменники, журналісти, громадські діячі, благодійники. Ще двоє номінантів отримали Почесні грамоти Полтавської обласної ради.

Стрічка новин