В області можуть амністувати понад півтисячі засуджених

Право на амністію відтепер може отримати більше півтисячі засуджених, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі. Це стало можливим завдяки внесенню змін до відповідого Закону. Крім цього засуджені отримали ряд інших прав, яких не мали до цього. Як покращиться життя таких осіб – дивіться далі.

В рамках наближення України до норм Євросоюзу, розповідає начальник управління Державної пенітенціарної служби на Полтавщині Микола Ісаєв, зміни нещодавно відбулися в кримінально-виконавчому кодексі. Згідно з ними, засудженим гарантується право на правову допомогу, відпочинок, соцзабезпечення, оформлення пенсій, охорону здоров'я (відтепер гарантується вільний вибір і допуск лікаря). Засудженим встановлюється восьмигодинний робочий день, але не більше 40 годин на тиждень. Крім того пенітенціарії повинні максимально сприяти і роботі засобів масової інформації, які відвідують установи виконання покарань.

/Микола Ісаєв, начальник управління Державної пенітенціарної служби України у Полтавській області

Раніше приїхав контролюючий орган – ЗМІ. «Ну туди не йдіть, бо там у нас зараз профілактика або обід». Режим або розпорядок дня не повинен перешкоджати людям, які приїхали контролювати діяльність пенітенціарного закладу, не повинні перешкоджати їх роботі/

Особи, які утримуються в Комсомольському виправному центрі, тобто відбувають покарання у вигляді обмеження, а не позбавлення волі, мають право мати при собі цінні речі, гроші, портативні комп'ютери, мобільні телефони. Засудженим же до позбавлення волі дозволяється здійснювати телефонні розмови в межах мобільного зв'язку та користуватися Інтернетом, що передбачено змінами до відповідного кодексу. Зміни відтепер стосуються і питань амністії. Якщо раніше на Полтавщині було 60 таких осіб, то нині ця цифра зросла в рази.

/Микола Ісаєв, начальник управління Державної пенітенціарної служби України у Полтавській області

Згідно із Законом про амністію із змінами, які вчора опубліковані у «Голосі України», підпадає в Полтаві до 600 чоловік, десь 10%/

Згідно із Законом, особи, які після ухвалення вироку, але до повного відбуття покарання знову вчинили умисний злочин, та особи, які злісно порушують режим, відтепер теж підпадають під амністію. Всього ж у Полтавській області відбуває покарання більше 8 тисяч засуджених.

Стрічка новин