Як діяти у випадку виникнення надзвичайних ситуацій – знають учні 13-ї гімназії

Учні 13-ї гімназії поспіхом залишали приміщення навчального закладу, транспортували поранених із зони ураження та надавали першу медичну допомогу. Щоправда, все це – не по-справжньому. Їхні дії – складова навчань до Дня цивільного захисту.

/ІНТЕРШУМ

Центральний вхід до школи, з нього вибігають у ватно-марлевих пов'язках школярі/

У 13-й гімназії – понад 1000 учнів, усі вони поспіхом залишають приміщення навчального закладу. Евакуацію проводять у зв'яку із виявленням у навчальному закладі вибухонебезпечного предмету. Насправді ж діти слідують сценарію, який колектив гімназії розробив до Дня цивільного захисту.

/Анастасія Власюк, учениця гімназії №13 Полтави

Нас навчили робити ватно-марлеві пов'язки певної ширини та розміру: 20 на 30 сантиметрів, три шари вати. Також нам повідомили про план евакуації, з якого поверху і як правильно нам виходити/

Доки у класах проводили уроки, на яких діти закріплювали знання з цивільного захисту, на шкільному стадіоні проходила комплексна естафета. Учні долали перешкоди, вчилися одягати протигаз, транспортувати поранених із зони ураження.

/Іван Гончаренко, директор гімназії №13 м.Полтави

У ті старі часи у нас була кімната для зберігання зброї і сама зброя, ми розумілись на цьому, хочеться, щоб так було й зараз. Частина спорядження у нас є, і прилади для визначення рівня радіоактивного забруднення, протигази, але цього недостатньо/

Знання з цивільної оборони діти отримують ще в початковій школі. На уроках з основ здоров'я їх навчають азам поведінкової безпеки, а вже в 10-11 класах учні здобувають необхідні уміння і навики, вивчаючи предмет «Захист Вітчизни».

/Таміла Вірченко, методист навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтави

На жаль, зараз на предмет «Захист Вітчизни» звертають мало уваги, це лише один урок на два тижні/

Фахівців з цивільної оборони непокоїть те, що вони досі не отримали чітких вказівок, як діяти у випадку надзвичайної ситуації, якщо виникне загроза для життя і здоров'я.

/Віктор Главацький, головний методист міського методоб'єднання з предмету «Захист Вітчизни»

Ми не повинні евакуюватись у заміську зону, це повинні бути приміщення, споруди, сховища, де є умови для забезпечення життя і здоров'я/

Діти сподіваються, що отримані на уроках з «Захисту Вітчизни» знання не доведеться застосовувати на практиці, але поінформований – означає озброєний.

Стрічка новин