Лікарі ветеринарної медицини назвали найбільш безпечні для полтавців сезонні овочі

Огірки, помідори, редиска та капуста. На полтавських ринках та у магазинах наразі жваво продають першу зелень. Після святкових днів ціни на таку продукцію поступово зменшуються, а попит на неї, навпаки, росте. Наскільки безпечні свіжі овочі нині у Полтаві, чого в них більше: вітамінів чи нітратів, та які з них ще зарано пробувати – дізнавалися наші кореспонденти.

Свіжа капуста, помідори, огірки та редиска – нині часті гості на цьому столі.

Далі із ними роблять неїстівні речі, однак після всього стає відомо: можна їх подавати до столу, чи ні.

/В КАДРІ: 336,3 при нормі 900/

Свіжа зелень на полтавських ринках стає звичною, і неякісну продукцію замінили овочі, що відповідають нормам, говорять фахівці. Але все залежить ще й від виду продукту.

/Ірина Коваль, завідуюча лабораторією Держветекспертизи №9 на ринку Балковий

В редисці зараз вже йде норма нітратів, і в капусті, і в помідорах. Бувають нині випадки, коли надходять у продаж кабачки, у яких завищена норма нітратів. Таку продукцію ми денатуруємо у присутності її власника і вона не допускається до реалізації/

Перевіряють продукти на вміст нітратів та відповідність органоліптичним показникам на всіх офіційних місцях торгівлі у Полтаві.

/Станіслав Череп, провідний лікар Полтавської міської державної лікарні ветеринарної медицини

За 4 місяці поточного року лабораторіями ветеринарно-санітарної експертизи на 14 ринках Полтави було проведено майже 35 тисяч експертиз продукції рослиного походження. За результатами перевірок недопущено до реалізації та вилучено з обігу недоброякісної та небезпечної продукції рослинного походження 7 780 кг./

Тому у санкціонованих місцях продажу, підкреслюють спеціалісти, небезпечної продукції не має бути. Втім, якщо ви все ж таки сумніваєтесь у тому, що придбали, можна скористатись порадами.

/Ірина Коваль, завідуюча лабораторією Держветекспертизи №9 на ринку Балковий

При вживанні такої продукції, як огірок, помідор, редиска за півгодини треба замочити у холодній проточній воді. І більшість нітратів вийде в цю воду. Обов'язково звертайте увагу, з чим ви будете вживати цю рослинну продукцію. Якщо використовувати молочні продукти, наприклад, соуси сметанні, – вона буде набагато небезпечнішою/

Народних методів, які б допомогли перевірити овочі на наявність нітратів, немає, кажуть лікарі. Треба обирати продукти зовні свіжі, а на зрізі – з однорідним кольором. Ні в якому разі не радять купувати пошкоджені овочі. А ще варто не забувати про свої права.

/Станіслав Череп, провідний лікар Полтавської міської державної лікарні ветеринарної медицини

Покупець має право у продавця запитати експертний висновок, який виданий нашою лабораторією після проведення лабораторних досліджень/

Взагалі ж, розповідають фахівці, нинішньої весни на полтавських ринках переважає продукція із Херсону. Можна зустріти й такі овочі, як огірки – із Охтирки. А ось місцевих продуктів, запевняють лікарі, поки що немає.

Стрічка новин