Вдячні школярі поклали квіти до пам'ятного знаку на честь воїнів країн антигітлерівської коаліції

Провели меморіальний мітинг та поклали квіти до пам'ятного знаку на честь воїнів країн антигітлерівської коаліції, що поблизу 11-ї школи, полтавці і напередодні. У заході взяли участь керівники області, працівники галузі культури, освіти і просто небайдужі полтавці. Проте головні учасники мітингу – звичайно ж, ветерани. Більше про це – у наступному сюжеті.

На заходах до Дня Перемоги полтавці можуть побачити, що винуватців свята – ветеранів Великої Вітчизняної – на урочистостях – одиниці. Багатьох вже немає серед живих, частина визволителів невзмозі залишити домівку через стан здоров'я. Плануємо відвідати ветеранів Івана Яковича Лантуха та Йосипа Давидовича Гофмана, розповідає голова обласної ради Петро Ворона. Через незадовільне самопочуття вони не можуть взяти участь в покладаннях.

/Петро Ворона, голова Полтавської ОР

Треба приділити увагу всім ветеранам, держава так їх обділила своєю неувагою і нетурботою, тому зараз потрібно хоча б поспілкуватись і вивчити їхні проблеми можливі/

70 років минуло відтоді, як була проведена авіаційна радянсько-американська операція «Френтік», яка напряму пов'язана з Полтавщиною.

/Віктор Бугайчук, голова Полтавської ОДА

Ми відходимо від тих подій, маємо можливість озирнутися назад, проаналізувати причини і зробити відповідні висновки, рухатися в історичному розвиткові своєму/

Місцем для базування американських важких бомбардувальників у 1944-му році обрали Полтавський аеродромний вузол: наш аеродром у довоєнні роки був однією з основних баз бомбардувальної авіації Радянського Союзу. До того ж, поруч знаходились летовища Миргорода і Пирятина. Врахували й те, що Полтава перебуває майже на однаковій відстані від Британських островів та Італії, звідки планували здійснювати вильоти.

/Василь Жук, ветеран Збройних Сил України

Суть операції полягала в наступному: щоб нанести удар ворогові, зруйнувати його інфраструктуру, прийняли рішення виконувати човникові рейди, наносити удари по об'єктах противника/

Операція «Френтік» стала символом єдності союзних армій і народів. До 70- ї річниці її проведення у Полтаві пройшла велоекскурсія, акція розпочалася біля музею авіації і космонавтики. Полеглих у військовій операції земляків вшанували, поклавши квіти до пам'ятного знаку на честь воїнів країн антигітлерівської коаліції.

Марина Молька

Стрічка новин