Молодь навчають стандартам виборчого права

У Полтаві Обласний молодіжний центр та обласний осередок «Студреспубліки» організували школу незалежного спостерігача. Подібні навчальні програми, кажуть активісти, давно діють у різних регіонах України, тому, набравшись досвіду, вони взялися впроваджувати їх у Полтаві. Кого та чому навчають у нашому обласному центрі – дивіться далі.

Зайнятися політичною освітою полтавської молоді, набравшись досвіду у колег з інших українських областей, вирішили представники комунальної установи «Обласний молодіжний центр» та регіонального осередку «Студреспубліки». Вони запевняють, що стали першопрохідцями на Полтавщині у такому навчанні.

/Юлія Бобир, працівник «Обласного молодіжного центру»

Із місцевими активістами спільний проект, який би навчив людей не тільки прийти і проголосувати на виборах, а й захистити свій вибір. І ми зараз повністю «зі старту» будемо розповідати, як саме відбувається виборчий процес, які функції покладені на спостерігача, які права і обов'язки він має/

Програма школи передбачає рольову гру та лекцію. Під час останньої, говорять організатори, учням розповідають про стандарти виборчого права, офіційну документацію у роботі спостерігача, розказують про можливі порушення у голосуванні та підрахунку голосів і схеми фальсифікацій. Основні слухачі – студентська молодь. А головний результат, якого активісти хочуть досягнути, – аби більшість учнів таки стали спостерігачами на дільницях.

/Юлія Бобир, працівник «Обласного молодіжного центру»

Є дві можливості: це через громадські організації, зареєстровані у ЦВК (їх перелік всім відомий і відкрито в них можна реєструватись спостерігачам у різних регіонах). Так само бути спостерігачем від різних політичних партій/

Організатори заходу переконані: годі сподіватись на іноземних спостерігачів, натомість треба власними силами забезпечувати демократичність виборчого процесу в Україні.

Стрічка новин