Місто відвідав голова люстраційного комітету України Єгор Соболєв

Полтаву відвідав український журналіст, громадський активіст і політичний діяч, голова люстраційного комітету України при Кабміні Єгор Соболєв. Зустріч з громадськістю проходила у Галереї мистецтв. Полтавців цікавили такі питання як виконання закону про відновлення довіри до суддів, шляхи подолання хабарництва, кадрові призначення, зокрема у правоохоронних структурах. Завершився візит Єгора Соболєва спілкуванням з журналістами. Більше про це – у нашому сюжеті.

На зустріч з головним люстратором країни Єгором Соболєвим до Галереї мистецтв прийшло багато полтавців: не лише журналісти та громадські активісти, а й керівники області. Найбільше полтавців цікавило питання кадрових призначень. Єгор Соболєв наголосив: якщо керівники державних структур не виконують своєї роботи, народу під силу їх замінити.

/Єгор Соболєв, голова люстраційного комітету України

Я припинив називати посадовців владою, потрібно зламати враження, що владою є хтось, крім громадян. Коли ми до них почнемо ставитись, як до найманих менеджерів, тоді почнуться нормальні взаємовідносини між громадою і посадовцями/

При обранні керівників різних державних структур, зокрема і правоохороних, переконаний Єгор Соболєв, потрібно враховувати думку громади. Щоб процес був прозорим, проводити відкриті конкурси, розробити критерії, яким повинні відповідати кандидати, та оприлюднювати імена претендентів. Щодо люстрації, то очищення кожен повинен розпочати з себе, перш ніж вимагати цього від інших.

/Єгор Соболєв, голова люстраційного комітету України

Поза сумнівом, це не може бути так: кудись прибігли, когось вигнали, а когось запустили. Зараз є трохи хаосу у цьому люстраційному процесі. Я б навіть сказав, що там є трохи «жуликов», які, називаючи себе люстраторами, намагаються когось віджати, щось отримати/

Народ не дурний і сам розбереться, хто є хто, – звучало під час зустрічі. Єдина серйозна проблема суспільства, щоправда виліковна, певен Єгор Соболєв, – це пасивність. Її потрібно викорінювати, особливо актуально це зараз, напередодні президентських виборів, адже кожен виборець несе відповідальність за майбутнє держави.

Стрічка новин