Сьогодні у всьому світі відзначають День радіо

Саме 7 травня 1895 року фізик Олександр Попов продемонстрував сеанс радіозв'язку. Вперше цю дату урочисто відзначили у 1925 році, а з 1945 День радіо почали святкувати щороку. Перш за все – викладачі, студенти і випускники усіх радіофізичних факультетів. Полтавські зв'язківці теж не забули про свято, навіть провели спеціальні навчання. Для цього задіяли радіостанцію, потужність якої дозволяє забезпечувати радіозв'язок на відстані до 2 тисяч кілометрів.

Коли 7 травня 1895 року фізик Олександр Попов вперше продемонстрував колегам принцип дії створеної ним бездротової радіосистеми, тоді це здавалося дивом. Як і перші радіопередачі, які почали проводити з 1919 року. Нині, більше ніж через 100 років після винайдення радіо, працівники різних сфер, які пов'язані із бездротовими комунікаціями, вважають 7 травня своїм професійним святом, серед них – і полтавські зв'язківці. Сьогодні для курсантів провели тематичну екскурсію у Музеї військ зв'язку. Цікаво, що історія цього закладу теж пов'язана із Днем радіо. Саме 7 травня 5 років тому заклали капсулу під його будівництво.

/В'ячеслав Єрмачков розповідає курсантам в музеї: Ця дата, 7 травня, стала святом для всіх радистів, вона у народі відзначається як День радіо/

Навчали курсантів і користуватись радіостанцією для забезпечення радіозв'язку з підрозділами батальйону територіальної оборони, який нещодавно утворили на базі 179 навчально-тренувального центру.

/Іван Михайлюк, курсант військового коледжу сержантського складу

Якщо буде ядерний вибух, усі телефони згорять, а станція буде робити, буде зв'язок. Один полководець сказав: немає зв'язку – немає перемоги. Я з ним згоден/

Спробували себе у ролі зв'язківців і наші кореспонденти.

/Марина Молька, журналіст

Це обладнання забезпечує зв'язок на відстані до 2 тис.км. Зараз ми перевіримо це на практиці. У мікрофон:

– Кафедра 21, це Студія «Місто», прийом.

– Чуємо вас добре, прийом/

Для юних полтавців, які цікавляться роботою безпровідних мереж, на території колишнього інституту зв'язку працює дитяча колективна радіостанція. Її вихованці вже три роки поспіль утримують першість на Всеукраїнських змаганнях серед радіоаматорів. Завдяки радіостанції тримають зв'язок із однолітками з різних країн світу.

/Марина Цешківська, інструктор дитячої радіостанції

Засвоюють вони швидко, їм цікаво, навіть мені цікаво, бо це ж різні країни/

Принцип радіозв'язку покладено в основу усіх бездротових комунікацій, мобільний зв'язок – не вийняток.

/В'ячеслав Єрмачков, начальник Музею військ зв'язку

Фізичні процеси при радіозв'язку такі ж, якими були в XIX столітті, процеси, які відбуваються під час прийому і передачі інформації, однакові. Все направлено на те, щоб пришвидшити процес радіозв'язку, виключити участь в ньому людини, радіооператора/

І хоч нині радіо не настільки популярне, як телебачення чи інтернет, уявити без нього сучасне життя неможливо. Тож, 7 травня – свято не лише зв'язківців, а усіх, хто користується винаходом Попова.

Стрічка новин