Працівники Держслужби з НС спільно з фахівцями Полтавського лісгоспу проводять рейди в екосистемах

Мета такої роботи, перш за все, – попередити виникнення лісових пожеж, більшість яких трапляються з вини людей. Тож днями організатори рейду спілкувалися з полтавцями, які відпочивали на природі.

Причина 90% пожеж в природніх екосистемах – діяльність людини. Тож не дивно, що працівники двох структур – Державної служби з надзвичайних ситуацій і Полтавського лісгоспу – проводять рейди у лісах, де нині відпочиває багато полтавців.

/Максим Петрушкевич, заступник начальника ДПРЧ № 4

Роз'яснюємо правила протипожежної безпеки в лісі, пов'язані із виникненням пожеж, роздаємо листівки профілактичного змісту, проводимо роботу у населених пунктах, які поруч з лісовими масивами/

У лісах, говорять працівники лісгоспу, є спеціально відведені місця для відпочинку, так звані рекреаційні зони. Бажано, щоб мешканці області проводили вільний час саме тут.

/Руслан Баля, представник Чалівського лісництва Полтавського лісгоспу

Ми звертаємось до відпочиваючих, щоб не заїжджали у хвойні лісові масиви, не розводили там багать, стежили за дітьми і прибирали сміття/

Зазвичай, говорять працівники державної служби з надзвичайних ситуацій, полтавці знають правила протипожежної безпеки, але як показує життя, зазвичай не дотримуються їх: не гасять після себе багаття, викидають недопалки у суху траву, не стежать за дітьми, які бавляться з сірниками.

/Наталія, відпочиває на природі

Ми знаємо правила протипожежної безпеки, мангал у нас є, ми бережемо природу, у «диких» місцях не відпочиваємо/

Організатори рейду нагадують полтавцям: за знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем передбачена адміністративна відповідальність. Спіймати винних на «гарячому», звичайно, складно, як і загасити ліс. Площа займання, до речі, інколи сягає кількох гектарів.

Стрічка новин