Полтава розпочала відзначати 69-у річницю Перемоги у Великій Вітчизняній війні

До 9 травня на концерт та польову кашу ветеранів зібрали у територіальному центрі Октябрського району. Всього у цій частині міста нині проживає більше трьох тисяч ветеранів війни. Із них безпосередніх учасників бойових дій – більше семисот.

Олександр Тулупов – росіянин, але з 63 року переїхав до Полтави, де і живе донині. Ветеран війни залюбки прийшов на концерт до Дня Перемоги у територіальному центрі Октябрського району. Війна почалася, коли йому було 14-ть.

/Олександр Тулупов, ветеран Великої Вітчизняної війни

Під час війни я допомагав солдатам збирати зброю. Щоправда, солдати проганяли мене, але ж треба було показувати, де німці там застрягли. Всякого бувало... Хоча зараз не дуже гарно виходить розповісти. Одним словом, переживали ми дуже непросто/

Окупацію переживала родина у Курську. Саме ті події навіюють йому сльози. Кожної ночі, говорить Олександр Тулупов, доводилося ховатися під час обстрілів всією родиною у підвалі. До Полтави чоловік потрапив за станом здоров'я: захворів, а лікарі порадили переїхати у місцевість, де тепліше. Так з дружиною та дитиною він подався до України, тут до пенсії пропрацював на різних заводах. Нинішня ситуація в державі, на думку ветерана, – явище тимчасове.

/Олександр Тулупов, ветеран Великої Вітчизняної війни

Не наших політиків, а міжнародних. В цьому важко розібратися, час складний. Я не вірю, що все це надовго затягнеться. Це скоро мине. А російський та український народи – це одне й те ж саме/

З кожним роком їх стає все менше. І якщо кілька десятків літ в Октябрському районі ветеранів Великої Вітчизняної було близько 15 тисяч, то нині, зазначають чиновники, – близько однієї. Але від того відзначення Дня Перемоги стає все вагомішим.

/Галина Арсененко, заступник голови Октябрської районної у м.Полтаві ради

Я думаю, для них це дуже важливо, але ще більше, мабуть, для нас – щоб сказати їм «спасибі», привітати і подякувати їм/

Стрічка новин