З серпня минулого року провідні спортсмени області не отримують призначеного їм законом харчування

З серпня минулого року провідні спортсмени області – вихованці школи вищої спортивної майстерності – не отримують харчування через припинення фінансування. Спортсмени цієї категорії тренуються по 2-3 рази в день, тож і харчуватись їм потрібно відповідно. Про які спортивні досягнення може бути мова, якщо не створено необхідних умов, – говорять представники галузі фізичної культури і спорту. Ці та інші проблеми вони вирішували під час зустрічі з головою обласної ради Петром Вороною.

Представники спортивного активу Полтавщини прийшли зі своїми проблемами до голови обласної ради Петра Ворони. Галузь, яку вони представляють, говорять, нині – в незадовільному стані.

/Петро Ворона, голова Полтавської ОР

Ще греки казали, що людина інтелектуально розвинена не дозволить собі бути фізично кволою, а для цього потрібно займатись спортом, тому я готовий до розмови, давайте розпочнемо її/

Забезпечити безперебійну оплату харчування провідним спортсменам області – завдання, яке на Полтавщині потрібно вирішити в першу чергу, говорять представники спортивного активу області. Вже понад 8 місяців вихованці школи вищої спортивної майстерності не отримують призначеного їм законом харчування. Щоб прогодувати одного представника основного складу, потрібно 60 грн. в день. Платежі, говорять в профільному обласному управлінні, уже почали проходити. Ці кошти спрямують, зокрема, і на погашення заборгованості по відрядженням на змагання.

/Михайло Габор, заступник начальника управління з питань фізичної культури і спорту

Хочемо виробити систему співпраці влади і спорту, бо спорт без підтримки влади суто дотаційний/

Вільний доступ до більшості спортивних об'єктів, переконані представники спортивного активу, повинен бути у всіх. Проте, поки що це не так.

/Анатолій Головань, голова Полтавської обласної організації Всеукраїнського фізкультурно-спортивного ТОВ «Колос»

Як приклад – палац спорту «Спартак», до того, як його передали у користування приватному підприємству, діти могли безкоштовно займатись тут спортом, а зараз потрібно платити гроші/

Такий стан справ, говорять представники галузі, потрібно змінювати. Серед пропозицій, що прозвучали під час зустрічі, – залучити інвесторів для будівництва сучасної спортивної бази та ініціювати введення Закону про відрахування коштів сільгоспвиробників на соцпобут. За Радянських часів колгоспи утримували спортивні команди. Цю традицію, переконані, потрібно відновити.

/Людмила Калаптуровська, директор Полтавського обласного центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх»

У нас ще працює програма по встановленню штучних спортивних майданчиків, цього року плануємо встановити 5 таких майданчиків в області/

Торік Полтавщина здобула перше місце в Україні за результатами змагань з неолімпійських видів спорту. Нещодавно наші спортсмени повернулися з Всеукраїнського чемпіонату з гирьового спорту, а вже за тиждень поїдуть на Чемпіонат Європи до Санкт-Петербурга.

/Олег Мороз, Заслужений тренер України з гирьового спорту

Чемпіонат Європи, згідно з графіком, повинен був відбутися в Києві, але у зв'язку з подіями в країні його перенесли до Санкт-Петербурга. Думаю, наша команда повернеться звідти з медалями/

Спорт – це здоров'я, а на здоров'ї економити не можна, говорять полтавці, які присвятили тренуванням і змаганням усе життя, тож сподіваються на розуміння і підтримку керівництва області.

Стрічка новин