Полтавська громада познайомилася із кандидатами на посаду начальника УМВС України в області

В обласному управлінні міліції відбулося знайомство кандидатів на посаду начальника УМВС України в Полтавській області із громадою. Претендентів виявилося 6. Кожен із них розповідав про себе та ділився першочерговими планами, які ставить перед собою у якості головного міліціонера області. Познайомилися із кандидатами на цю посаду і наші кореспонденти.

На офіційному сайті Міністерства внутрішніх справ України у конкурсі на заміщення вакантної посади начальника Полтавського обласного управління міліції бажання взяти участь виявили семеро осіб. Утім на знайомство із громадою прийшло тільки шестеро. Серед них – два заступники начальника УМВС України в Полтавській області Олександр Шило та Ігор Савченко, начальник Київського райвідділу міліції Владислав Ліщенко, керівник управління Всеукраїнської спеціальної колегії з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю в Полтавській області Олександр Ковжога, виконуючий обов'язки начальника УМВС України в Полтавській області Іван Корсун та колишній начальник Управління СБУ у Закарпатській області Богдан Тиводар. Зустріч із громадськістю для них організував люстраційний комітет Полтавської області. Це, перш за все, знайомство з вірогідним начальником міліції, а не його остаточні вибори, наголосив координатор комітету Юрій Романов.

/Юрій Романов, координатор люстраційного комітету Полтавської області

Усі повинні зрозуміти, що призначення цього начальника здійснює Міністр внутрішніх справ. Це не входить у компетенцію люстраційного комітету. Наша функція – організувати громадські обговорення, щоб міліція ставала відкритішою до людей, щоб громадськість знала, хто йде, що очікувати від цієї кандидатури/

Першим на трибуну зі своїм виступом вийшов заступник начальника УМВС України в Полтавській області Олександр Шило. Останній повідомив: особисто свою кандидатуру на посаду головного міліціонера області він не висував. Тож далі брати участь у цьому конкурсі... не буде.

/Олександр Шило, екс-кандидат на посаду начальника УМВС України в Полтавській області

Я офіційно написав рапорт на ім'я Міністра внутрішніх справ Авакова про те, щоб мене з цього списку..., щоб мене не було в цьому списку. Я не готовий сказати, як я туди потрапив/

Інші кандидати коротко ознайомили присутніх зі своєю біографією, а також поділилися власним баченням діяльності міліції області під своїм керівництвом.

/Ігор Савченко, кандидат на посаду начальника УМВС України в Полтавській області

Загальна задача, стратегічна задача – це суверенітет України. Це передусім, хто не розуміє. Ми знаходимося у ситуації, яка може торкнутися у найближчий час і Полтавської області. Ми повинні рзуміти, що Україна єдина і нероздільна. І ми повинні її захищати/

Особливу цікавість громадськості викликала кандидатура екс-начальника Управління СБУ України в Закарпатській області Богдана Тиводара. За словами останнього, у нього була можливість обирати, до якого регіону їхати працювати. Він зупинив свій вибір саме на Полтаві.

/Богдан Тиводар, кандидат на посаду начальника УМВС України в Полтавській області

Чому Полтава? Тому що Полтава... Я готовий служити не там, де тихо, спокійно, а там, де найбільш небезпечно, можливо, найбільш небезпечно. Я вибрав цей регіон, який найбільш ближче до тих регіонів, де зараз фактично йде неоголошена війна/

Громада у залі активно долучалася до спілкування із кандидатами, ставила подекуди незручні питання, що стосувалися відомостей про майно кожного з них. Окрім влаштованого діалогу із полтавцями, усі претенденти на посаду начальника обласної міліції заповнили так звані «люстраційні декларації». Хто ж саме очолить міліцію Полтавщини, вирішуватиме кадрова комісія Міністерства внутрішніх справ.

Стрічка новин