Українські церкви солідарні у прагненні збереження державної цілісності

Зі Сходу України, міста Харкова, до Полтави прибув архієпископ Харківський і Полтавський Харківсько-Полтавської єпархії Української автокефальної православної церкви Ігор Ісіченко. Під час розмови із журналістами Владика закликав український народ мужньо боротися за територіальну цілісність нашої держави, навіть якщо для цього доведеться брати до рук зброю.

Сьогодні всі українські традиційні церкви одностайно виступають за збереження державної цілісності та незалежності України.

/Ігор Ісіченко, архієпископ Харківський і Полтавський Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ (о)

Мабуть, це вперше під час Майдану українські церкви виступили солідарно. Навіть якщо зараз читаємо про якихось окремих негідників, які при парафії утримують сепаратистів або беруть участь у молебнях – це винятки/

Втім, солідарність церков ще не означає їх об'єднання. На думку архієпископа Харківського і Полтавського Української автокефальної православної церкви, структурне об'єднання, про яке зараз багато говориться, не обов'язково виллється в духовну єдність, особливо, коли об'єднання церков – це політична ініціатива.

/Ігор Ісіченко, архієпископ Харківський і Полтавський Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ (о)

Президент Кравчук, перший типовий посткомуністичний Президент, спробував створити єдину церкву – замість двох утворилося три. Не так давно Віктор Ющенко теж пробував утворити єдину помісну церкву – добра з цього не вийшло/

З єдиною помісною церквою, чи ні, та на думку духовенства, Україна зараз переживає момент очищення, який потрібно було пройти ще 23 роки тому.

/Ігор Литвин, протоієрей, настоятель Свято-Юріївської парафії УАПЦ (о)

Гегель казав колись таку фразу, яка контрверсійна, але в ній є глибинний зміст: «Війна – це свято нації». Дійсно, як дитина не народжується без мук, так і нація – не все так просто з неба падає. Я думаю, що зараз настав той час, про який Христос сказав: «Продай одяг і купи меч»/

В умовах, в яких Україна опинилася, зараз духовенство автокефальної церкви не засуджує відповідь ворогу на насильство, закликає українців бути мужніми та боротися за цілісність і незалежність своєї Батьківщини. У свою ж чергу разом з побратимами з православної церкви Київського та Московського патріархатів обіцяють молитися за перемогу української зброї на цій війні, правильні висновки політиків та винесення духовних уроків для всього українського народу.

Стрічка новин