Частина полтавців боїться, що 9 травня у нашому місті можуть повторитися одеські події

Щоб попередити можливі провокації, мешканці міста, здебільшого – ветерани Великої Вітчизняної, провели мітинг біля обласної державної адміністрації. Головна вимога – провести заходи до Дня Перемоги та Днів пам’яті і примирення у різний час та в різних місцях.

Сьогодні на мітинг до обласної державної адміністрації прийшли здебільшого люди похилого віку, серед них – і учасники Великої Вітчизняної. Говорять, занепокоєні станом доріг, зростанням тарифів за житлово-комунальні послуги та кадровими призначеннями не лише у Полтаві, а й у районних центрах. Хочуть, говорять, щоб до їхньої думки дослухалися.

/Микола Ананьєв, учасник Великої Вітчизняної війни

Щоб був порядок у нас! Ось тому ми і прийшли!/

/Алла Фадєєва, учасниця мітингу

Щоб розмежували дві ходи: ветеранів, які святкують, і тих, у кого скорбота/

/Ігор Нестеренко, учасник мітингу

9 травня - свято, яке не можна відмінити, це священний день. А нова влада хоче ввести День жалоби та примирення! Через 100 років зроблять ще День поразки, і його сприйматимуть не як світле свято, а як приниження/

Яким чином у місті планують одночасно відзначати День перемоги та День пам'яті і примирення? – питання, яке найбільше турбувало представників старшого покоління полтавців.

/Олександр Тулупов, учасник Великої Вітчизняної війни

Не зовсім розумію, може комусь і хочеться пам'янути загиблих, але День перемоги повинен залишитися навіка!/

Учасники Великої Вітчизняної зізнаються: побоюються повторення одеських подій. Говорять, не почуваються захищеними.

/Микола Ананьєв, учасник Великої Вітчизняної війни

Дев'ятого травня буде важко, навіть клодочки можуть зривати з нас!/

До мітингувальників вийшов перший заступник голови обласної державної адміністрації Олег Пругло. Він запевнив присутніх: 9 травня зранку відбудуться традиційні заходи біля Меморіалу Солдатської слави, а о 10-й біля Білої Альтанки пройде інший захід, приурочений до Дня пам’яті та примирення.

/Олег Пругло, перший заступник голови Полтавської ОДА

Це і трагедія, і перемога єдиного народу, подвійне свято, навіть слова є, що свято зі сльозами на очах/

Олег Пругло запевнив полтавців: боятися нічого, 9 травня у Полтаві громадський спокій охоронятиме армія правоохоронців. Ажіотаж з цього приводу, переконаний посадовець, створений штучно.

Стрічка новин